Wysyłanie przedmiotu przez allegro

Mam pytanie do sprzedawców z allegro. Mam zamiar sprzedać jedną rzecz na allegro i wysłać ją za pobraniem. NIestety nie mam konta w banku, czy jest możliwe, żeby kupująvy przesłał mi pieniądze na adres zamieszkania? Jeśli tak to po jakim mniej więcej czasie dostanę pieniądze, od daty wysłania paczki. Z góry dziękuje za pomoc.

no to jak Ty chcesz tą paczkę wysłać? sam napisałeś, że za pobraniem… czyli jak sama nazwa wskazuje, odbiorca zapłaci przy odbiorze paczki, po czym kasa dojdzie do Ciebie. jest możliwość właśnie wpłaty na konto w banku lub dostarczenie kasy do domu przez listonosza (jak wypełnić to się zapytaj w okienku na poczcie).

Za pobraniem, lecz zeby pieniądze zostały dostarczona na miejsce zamieszakania, a nie tak jak się zwykle czyni, czyli na konto bankowe.

Jeżeli chcesz dostać kasę do ręki od listonosza do paczki dołączasz druk przekazu wypełnionego w taki sposób, .ze ty jesteś odbiorcą, a nadawcą przekazu ten kto kupił od ciebie towar.

kasę dostaniesz po tym jak paczka dotrze do odbiorcy, a następnie kasa musi wrócic do ciebie. Paczka (jeżeli została nadana priorytetem przed godziną 17) dojdzie na dany urząd pocztowy (niekoniecznie od razu do odbiorcy :slight_smile: ) na drugi dzień, no i jakieś 2, 3 dni musisz liczyć na powrót przekazu.

Powodzenia!

A jeśli chodzi o “zwykłe pobranie” to jak długo trzeba czekać na pieniądze(oczywiście wysłane na adres zamieszkania)?

wszystko zależy od tego kiedy koleś zapłaci za przesyłkę (a ma na to 2 tygodnie). jeżeli już zapłaci to kasa nie powinna iść dłużej niż 2 dni, ale i tu czas może się czasem wydłużyć.

jak to 2 tygodnie? To nie jest tak, że wysyłam przesyłka dochodzi do niego, on odbiera płaci za nia opłate. Następnie ja czekam ileś tam dni, aż dojdą do mnie pieniądze?

przychodzi do niego listonosz z paczką, teraz może odebrać, bądź nie (jeżeli np. nie ma akurat kasy lub nikogo nie będzie w domu). listonosz zostawia w takim przypadku awizo. z tym idzie się na pocztę po odbiór paczki - bez tego nie ma siły by wydali. jeżeli klient nie odbierze paki w ciągu tygonia to listonosz przynosi kolejne awizo. jeżeli przez kolejny tydzień nie odbierze to paczka jest wysyłana spowrotem do Ciebie.

tak więc na odebranie ma równe 2 tygodnie od daty wystawienia pierwszego awizo.

z tym, że jeżeli ktoś faktycznie coś zamawia to odbiera to w ciągu maks paru dni (bo wiadomo, że czasem się może zdarzyć, iż nikogo nie będzie w domu).

Sorry, że cię tak męcze ale lepiej się upewnić niż póżniej nie otrzymać pieniędzy. Dzięki za pomoc.

ale jeśli ten ktoś nie odbierze paczki to za wysyłke w obie strony płacisz ty. Czyli jak wysyłasz to jakieś 12zł w zależności od wagi paczki + za drogę powrotną conajmniej 5zł. Tak że uważaj komu wysyłasz :smiley:

dokładnie. sam nie tak dawno wysyłałem za pobraniem (jakieś 14zł) i paczka niestety wróciła (musiałem zapłacić jeszcze 5,5zł). straciłem czas (2 tygodnie!) i 20zł. od tej pory paczki pobraniowe wysyłam tylko do naprawdę pewnych allegrowiczów.