Wysyłanie ramek z konfiguracją myszki przez port USB

Chciałem mieć możliwość (jak na razie) włączania i wyłączania podświetlenia w myszy Ravcore Cyclone z poziomu systemu Linux, jednak producent wydał tylko sterownik do zarządzania nią pod Windows.

Istnieje możliwość wykorzystania zrzutu komunikacji wykonanego przez USBPcap przy zapisie konfiguracji myszy tak, aby takie same ramki zmiany konfiguracji wysłać poprzez port USB do myszy (pod Linuxem) ?

Szukałem w sieci jak zabrać się za ten temat, ale nic nie znalazłem, tymczasem w AUR jest mnóstwo aplikacji napisanych do konkretnych modeli myszek i klawiatur różnych producentów poprzez inżynierię wsteczną sterownika lub poprzez podsłuch komunikacji urządzenia USB.

Być może ktoś z was ugryzł temat i może mnie jakoś naprowadzić :slight_smile: ?

Kiedyś się nad tym zastanawiałem czysto teoretycznie i tak jak piszesz inżynieria wsteczna lub podsłuchiwanie komend podczas komunikacji. Druga opcja łatwiejsza, obie czasochłonne, mozolne i upierdliwe. Druga chyba ciut bardziej.
Podobnie się robi gdy piszesz cheaty do gier online, albo jakiegoś fake klienta do gry online który ma robić jakąś konkretną rzecz. Podsłuchujesz połączenie z serwerem, wykonujesz akcje w grze i sprawdzasz co zostało dodatkowo wysłane do serwera i jaka była odpowiedź. Potem próbujesz to samo wysłać do serwera i sprawdzasz jaki jest efekt.

Myślę, że w przypadku myszki jest o tyle łatwiej, że znacznie mniej pakietów będzie leciało z komputera DO urządzenia niż w przypadku gier (z klienta do serwera).

Myślę, że użycie C/C++ będzie tutaj pomocne bo możesz utworzyć sobie struktury z polami o konkretnej długości bitów i tym samym szybko będziesz mógł rozbijać ramki na dane. Tylko najpierw musisz odkryć co za dane są wysyłane i odbierane - w jakich polach ramki.

Nie wiem czy Ci to w jakimkolwiek stopniu pomoże.

1 polubienie