Wysyłka kurierem - kilka pytań


(Andrew7826893) #1

Witam, niedługo pierwszy raz będę wysyłał przesyłkę kurierem. Jest to karton. I tu jest moje kilka pytań :

  1. Czy karton należy zawinąć jakimś szarym papierem czy po prostu dać karton ??

  2. List przewozowy muszę sam wydrukować i przykleić na paczce ??


(Protorm) #2

Co do paczki - jeśli ma być ładna, możesz owinąć :-). A tak poważnie - nie ma takiej potrzeby. Co do listu - są różne standardy. jedyne, co powinieneś mieć, to adres odbiorcy. W razie czego kurier sam wypisze odpowiedni list przewozowy.


(Andrew7826893) #3

Tzn. wiesz nie chodzi mi może oto, żeby była ładna tylko, żeby nie było wiadomo co to jest, bo jest to dość wartościowy towar. Paczke mam zamiar wysłać kurierem DPD i obiło mi się właśnie o uszy, że po zamówieniu kuriera trzeba wydrukować list przewozowy ze wszystkimi danymi i umieścić go na paczce.


(Protorm) #4

Przesyłka i tak jest ubezpieczona. Jeśli jest w niej coś ważnego - im bardziej “nijaka” paczka, tym lepiej. Ja stosuję jedną zasadę. Biorę karton, oklejam szarą taśmą wszelkie rogi, miejsca łączenia, zamknięcia itp. i to wszystko. Jesli jest to coś ważnego, przede wszystkim zadbaj o to, by paczka nie uległa zniszczeniu, a uwierz, kurierzy z paczkami potrafią robić cuda.

Co do wydruku - tym kurierem swego czasu coś tam nadawałem. Wypisywali ręcznie.


(Czatuj) #5

Ja bym nie owijał w jakieś dodatkowe warstwy tylko zabezpieczył porządnie(jakieś poduszki takie są, styropian) cokolwiek, żeby przez “przypadkowy” upadek nie uszkodziła się dana rzecz.


(Andrew7826893) #6

Są to kolumny głośnikowe i w środku kartonu stoją w foliach od dołu styropian i od góry też. Napcham też trochę folii bąbelkowej. Dzięki za rady chyba jednak nie będę w nic zawijał tego kartonu.


(Czatuj) #7

Nie wiem, dla szpanu weź naklej naklejke że kruche, to może będą uważać na paczkę.

Zamówiłem kiedyś podręcznik (koperta bąbelkowa) i był na liście odcisk podeszwy…