Wysyłka kurierem - kilka pytań

Witam, niedługo pierwszy raz będę wysyłał przesyłkę kurierem. Jest to karton. I tu jest moje kilka pytań :

  1. Czy karton należy zawinąć jakimś szarym papierem czy po prostu dać karton ??

  2. List przewozowy muszę sam wydrukować i przykleić na paczce ??

Co do paczki - jeśli ma być ładna, możesz owinąć :-). A tak poważnie - nie ma takiej potrzeby. Co do listu - są różne standardy. jedyne, co powinieneś mieć, to adres odbiorcy. W razie czego kurier sam wypisze odpowiedni list przewozowy.

Tzn. wiesz nie chodzi mi może oto, żeby była ładna tylko, żeby nie było wiadomo co to jest, bo jest to dość wartościowy towar. Paczke mam zamiar wysłać kurierem DPD i obiło mi się właśnie o uszy, że po zamówieniu kuriera trzeba wydrukować list przewozowy ze wszystkimi danymi i umieścić go na paczce.

Przesyłka i tak jest ubezpieczona. Jeśli jest w niej coś ważnego - im bardziej “nijaka” paczka, tym lepiej. Ja stosuję jedną zasadę. Biorę karton, oklejam szarą taśmą wszelkie rogi, miejsca łączenia, zamknięcia itp. i to wszystko. Jesli jest to coś ważnego, przede wszystkim zadbaj o to, by paczka nie uległa zniszczeniu, a uwierz, kurierzy z paczkami potrafią robić cuda.

Co do wydruku - tym kurierem swego czasu coś tam nadawałem. Wypisywali ręcznie.

Ja bym nie owijał w jakieś dodatkowe warstwy tylko zabezpieczył porządnie(jakieś poduszki takie są, styropian) cokolwiek, żeby przez “przypadkowy” upadek nie uszkodziła się dana rzecz.

Są to kolumny głośnikowe i w środku kartonu stoją w foliach od dołu styropian i od góry też. Napcham też trochę folii bąbelkowej. Dzięki za rady chyba jednak nie będę w nic zawijał tego kartonu.

Nie wiem, dla szpanu weź naklej naklejke że kruche, to może będą uważać na paczkę.

Zamówiłem kiedyś podręcznik (koperta bąbelkowa) i był na liście odcisk podeszwy…