Wysyłka PC - jak zabezpieczyć?

Witam, otóż sprzedałem na allegro swoją skrzynkę, i mam do was pytanie, jak najlepiej zabezpieczyć PC do wysyłki, żeby nic mu się nie stało? stosować jakąś folie specjalną? bo teraz jest strasznie mroźno i boję się żeby nic przez ten mróz nie ucierpiało :smiley:

Nie wiem jak możesz specjalnie zabezpieczyć ale ja zawsze robię tak

pakuje w odpowiednie pudełko i zapełnię je całe papierami tak aby nie latało :stuck_out_tongue:

Najbezpieczniej jest pakować w oryginalne pudło kartonowe po obudowie z jego oryginalnymi wypełnieniami styropianowymi. Wtedy najbardziej narażone narożniki komputera są osłonięte a sama obudowa nie przemieszcza się wewnątrz kartonu. Dodatkowo puste miejsca po bokach można wypełnić tekturą albo zmiętymi zużytymi reklamówkami. Sam komputer dobrze jest zawinąć w duży foliowy worek, by zabezpieczyć go przed wilgocią. Jeśli nie dysponujesz oryginalnym opakowaniem z obudowy to zapakuj w możliwie duże pudło. Raczej nie radzę pakować w karton ściśle przylegający do obudowy. Lepiej jest mieć trochę miejsca w środku i wypełnić go jakimś materiałem amortyzującym ewentualne uderzenia.

O temperaturę zewnętrzną się nie martw. Komputer będzie mocno wymrożony podczas transportowania w takich warunkach atmosferycznych ale niczemu to nie szkodzi. istotne jest tylko to, by nabywca nie odpalał go od razu po rozpakowaniu a odczekał aż sprzęt osiągnie temperaturę pokojową.

Sam pomysł wysyłania/kupowania kompletnego komputera za pośrednictwem kuriera według mnie nie jest najszczęśliwszy, bo ryzyko uszkodzenia przesyłki (choćby samo wgniecenie obudowy) jest dosyć duże - mam do czynienia z kurierami już ponad 10 lat… :?

Są jednak sytuacje w których wchodzi w rachubę tylko wysyłka - wtedy musisz zapakować sprzęt zakładając, że paczką ktoś zagra w hokeja albo zrzuci ją z II piętra dla zabawy… :lol:

:roll:

Najlepiej paczką z zadeklarowaną wartością.

Obudowę lepiej zawinąć w jakąś folię, najlepiej bąbelkową, lub taką organiczną, co się lepi. Inaczej się porysuje.

Aha, pracownik firmy kurierskiej przed przyjęciem paczki prawdopodobnie będzie chciał do niej zajrzeć. Takie mają procedury, muszą się upewnić że nie przewożą zakazanych rzeczy (broń, narkotyki, zwierzęta itp.).