Wysypująca się grafika po pewnym czasie

Witam, 

Problem pojawia się regularnie, codziennie około godziny 16 - 17. Czasami zdarzy się, że pojawia się to częściej.
Co się dzieje? Otóż wygląda to jakby wysypała się grafika. Znikają buttony na ekranie, pola tekstowe, pasek start zmienia się na kremowy i wraca do poprzedniego stanu jak się po nim kursorem przejedzie. Komputer ten jest firmowy, żeby było wszystko w porządku wystarczy wyłączyć WF-Mag’a i włączyć.

Wcześniej komputer działał na karcie zintegrowanej, ostatnio założyłem do niego nową kartę, jednak nie przyniosło to zadowalającego efektu. Co mogę dalej zrobić? Może to pozostałości po starych sterownikach tak robią?

 

bez tytułu.JPG

Witam,

 

jaki sprzęt i jakie temperatury.

Wszystko jest na screenach w pierwszym poście na temat sprzętu, poniżej screen z temperaturami:

bez tytułu.JPG

Temperatury za wysokie, sprawdź organoleptycznie czy mostek północny nie parzy w rękę. Brakuje mi modelu płyty głównej, jednakże z tego co kojarzę mostki nVidii zawsze za bardzo się grzały i sprawiały przez to problemy.

Wcześniej nie miałem tej karty graficznej i leciałem na integrze i tak samo się działo. 
Płyta główna to ASROCK ALIVENF6G-VSTA.

 

Mostek jest ciepły ale nie tak bardzo.

Wcześniej nie miałem tej karty graficznej i leciałem na integrze i tak samo się działo. 
Płyta główna to ASROCK ALIVENF6G-VSTA.

 

Mostek jest ciepły ale nie tak bardzo.

 

EDIT: Problem nie został rozwiązany. Ktoś coś?

Problem rozwiązany.

Problemem była zdechnięta myszka na karcie graficznej z głową przyłożoną do radiatora od chipsetu. Kapkę się jej główka przyfurała.

Odkopuje. Jednak problem się nie rozwiązał. Chipset się przegrzewa dość konkretnie, ciężko dotknąć radiatora.
Co mogę zrobić żeby to naprawić, bo artefakty wyskakują :confused:

Odkopuje. Jednak problem się nie rozwiązał. Chipset się przegrzewa dość konkretnie, ciężko dotknąć radiatora.
Co mogę zrobić żeby to naprawić, bo artefakty wyskakują :confused:

Przede wszystkim czyszczenie kompa z wymianą past też pod radiatorem od chipsetu. Jak artefakty występują to zapewne już za późno na naprawę ale wyczyść dokładnie kartę graficzną nałóż nową pastę zobacz czy wentyle się kręcą i sprawdź efekty.