Wysypywanie się strony kodowej po zmianie serwera

Witam!

Napisałem sobie stronkę, wszystko jest ok.

br />
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">


e-dziennik: LO im. Bolesława Chrobrego

I wszystko ok, kodowanie UTF-8 zapisywane jako UTF-8. Na serwerach pdg.pl wszystko ładnie pięknie, na serwerze szkoły kodowanie się wysypuje, zaczynają się krzaki. Jakieś pomysły dlaczego tak?

Widocznie server w nagłówku HTTP wymusza inne kodowanie. Niestety przeglądarki olewają wpis w meta i biorą to co pisze w nagłówku. Weź sobie na tym serwie gdzie się krzaczy przełącz ręcznie w przeglądarce na UTF-8 i pewno będzie ok, tak samo poddaj tą stronę walidacji to wypisze Ci walidator że właśnie jest konflikt między meta a nagłówkiem.

Dokładnie tak jest. Poproszę o odpowiedni wpis w apachu. Piwo dla Ciebie, dzięki i pozdrawiam

Szczerze mówiąc jak w apache’u to ustawić to nie wiem, natomiast ja u siebie na localhoscie zaradziłem temu wyłączając tą linię w php.ini:

;default_charset = "utf-8"

ew. można zmienić na inne, ale jak się wyłączy to się jakby samo dopasuje :stuck_out_tongue: wiem że nie fachowo się wyrażam ale sam do końca nie zgłębiłem tego problemu. Tzn. w tym momencie php nie wysyła w nagłówku kodowania, przynajmniej tak można wyczytać z komentarzy opisujących tą linię w php.ini.

W poniedziałek wrzuce phpinfo() zobaczymy co kryje się pod default_charset, ale teraz ogólnie problem już nie trudny będzie do rozwiązania.

Mam to samo, w pliku na samej górze daj

<?php header('Content-type: text/html; charset=utf-8'); ?>

Możesz też z .htaccess się pobawić (u mnie nie działa).

AddDefaultCharset utf-8

AddCharset UTF-8 .php

AddType 'text/html; charset=utf-8' .php

Oj mądry człowieku, dzięki Ci wielki :slight_smile:

No tak,proste i skuteczne. Najprostsze czasami najtrudniejsze do wymyślenia. Lepsze niż prosić się kogoś o cokolwiek i czekać. Dzięki wielkie. Pozdrawiam