Wyszukane cyfrowe kanały są zablokowane TV

Hej,

Właśnie podłączyłem nowy tv pod kabel, podczas wyszukiwania kanałów łącznie znalazło mi ok z 240… trochę się zdziwiłem bo na kineskopowym tv max było 50 parę…

Mam tv od upc. 1 tv podłączony jest pod dekoder a zniego wychodzi kabel do którego mam teraz podłączony tv.

Tv segreguje kanały na cyfrowe i na analogowe. Analogowe chodzą ok.Gdy przełączę na jakiś z cyfrowych przeważnie pisze, że kanał jest zablokowany…

Jak je odblokować?? jest sporo tych kanałów z 200… w hd i w nie hd, hbo, cyfra+, bbc itp…

Zgaduję …wykupić (naj)wyższy pakiet ? klik

Dlatego są zakodowane, aby nie dało się oglądać (np przez pajęczarzy) :smiley:

Do oglądania potrzebny jest dekoder oraz karta chipowa, obydwa dostarczane przez operatora kablówki. Telewizor ma złącze Common do podłączenia płaskiej karty dekodera, ale tych z reguły kablówki nie dostarczają, trzeba korzystać z zewnętrznego dekodera.

Być może zdobycie takiej karty i wsunięcie do niej karty chipowej z dekodera kablówki umożliwiłoby oglądanie, ale typów kodowania jest przynajmniej kilka, wzajemnie niekompatybilnych, więc niewielka szansa znalezienia działającej karty.

To wcale nie jest takie skomplikowane.

Skoro masz dekoder to musisz w nim też mieć kartę chipową, wystarczy tylko kupić moduł CAM do tv obsługujący kodowanie używane przez dostawcę kablówki (zwykle operator podaje taką informację na swojej stronie) i przełożyć do niego kartę a dekoder można sobie schować do szafy.

Oczywiście pojedyncza karta chipowa umożliwia oglądanie tylko na jednym odbiorniku a dla kolejnego trzeba zwykle wykupić tzw multiroom lub zwyczajnie dodatkową kartę.

Piszę ogólnie jak to robią operatorzy, jak dokładnie jest w UPC to nie wiem bo mam innego operatora.