Wyszukiwaka na stronę


(Rojber Dawid) #1

Witam

Szukałem w sieci wyszukiwarkę na moją stronę (nie google itp), z której korzystał by użytkownik a ona sama szukała danej frazy w całych plikach w katalogach które ja podam w skrypcie.

Czy ktoś ową zna ?

Znalazłem TO ale niestety plik wyszukiwarki będzie miał niemiłosiernie duży rozmiar a nie o to chodzi. Chyba, z da się aby zamiast w dane.txt szukał w katalogach których ja chcę (od razu mówię ze zmiana dane.txt na index.html wywala błąd).


(mozilla007) #2

To musisz stworzyć skrypt, który będzie przed przeszukiwaniem pobierał informacje o katalogach i plikach co znajdują się w danej lokalizacji i utworzy tablice, wtedy dopiero szukać plików i wyświetlić na sam koniec wyniki. Raczej bym zrobił to na bazie SQL, bo można indeksować pliki po uruchomieniu skryptu i wpisanie ich do bazy z nagłówkami.


(Rojber Dawid) #3

Niestety nie posiadam takowej wiedzy dlatego napisałem tutaj.


(R@z0r) #4

To weź nam wytłumacz jak chcesz robić stronę nie wiedząc jak się robi strony? Rozumiem, że może coś nie działać i się nie wie czemu ale ty nawet tego nie zacząłeś pisać tylko chcesz gotowy moduł.


(Rojber Dawid) #5

Normalnie. Robię do tego momentu co umiem, a jak z czymś problem to prosze o pomoc. Ale ok, nie chcesz pomóc to nie;)


(R@z0r) #6

To jest słabe rozwiązanie, treść strony jeśli chcesz ją przeszukiwać należy trzymać w bazie danych. http://webmade.org/kursy-online/kurs-mysql.php