Wyszukiwanie dokumentu po słowach kluczowych

Witam, czy jest możliwość by przeszukać na danej partycji dokument posiadający konkretne słowa kluczowe? Dla przykładu szukałbym frazy "@gmail.com" w interesujących mnie rozszerzeniach .doc czy .txt. Mam chaos w plikach i folderach, więc przeszukiwanie każdego dokumentu z osobna graniczyłoby z cudem.

Ja w tym celu używam Total Commandera.

Zainstaluj Google Desktop. Z gadżetów możesz zrezygnować, najważniejsza jest wyszukiwarka, która indeksuje pliki, również te sformatowane, dzięki czemu łatwo znajdziesz treść.

Drugim programem jest Copernic Desktop Search. Można ściągnąć starą pełną wersję od Dobrych Programów albo nową, niepełną wersję bezpośrednio od producenta. Niepełność wersji polega na nieindeksowaniu poczty Outlook i dysków sieciowych. Na tej ostatniej stronie znajdziesz także trial i możliwość pobrania wersji płatnej.

Uwaga:
Po uruchomieniu trzeba poczekać parę godzin na zindeksowanie całej zawartości dysku, lepiej więc zostawić włączony komputer na noc.

Trzecim sposobem na przeszukiwanie danych jest utworzenie backupu na dysku Google (15 GB za darmo), gdzie wyszukiwarka Google pozwala na znalezienie dowolnego wyrazu wewnątrz pliku.