Wyszukiwanie kilku plików na raz

Cześć,

Mam do Was pytanie, otóż potrzebuję wyszukać około 50 plików w folderze kilka razy większym (około 300 plików), da się to zrobić za pomocą jednego narzędzia? Pracuję na windows 10.

Dzięki,
Miłego dnia

Te pliki mają coś charakterystycznego w nazwie lub rozszerzeniu?

Nazwy mają charakterystyczne (mieszanka cyfr i liter) ale każdy plik ma inną nazwę a są to JPG głównie.

A możesz być bardziej konkretny? Wymień cechę charakteryzującą pliki przez Ciebie porządne. Po komentarzu wyżej wnioskuję, że chcesz szukać po nazwie, ja korzystam z Total Commandera i jego funkcji “szukaj”. Odpowiednie użycie znaków “?”, “*” działa cuda (krótki poradnik)

Niestety w tym przypadku to nie zadziała gdyż tutaj chce aby po konkretnych nazwach mi znalazło te pliki. Mam zapisane 50 nazw w excelu i te konkretne pliki muszę znaleźć, niestety znaki mogą znajdować się również w innych plikach, których nie chcę. W tym przypadku cieżko sprecyzować nazwę każdego pliku gdyż się różnią np. ARP3F43AG. Myślałem, że jest jakiś sposób gdzie wpisze moje nazwy i mi dokładnie to wyszuka aby nie bawić się w pojedyńcze.

W teorii możesz szukać po ; Najprościej było by napisać jakiś skrypt który by wziął dane z exela i je wprowadził po ; do wyszukiwarki. Nie wiem może jak będę mieć sporo wolnego czasu to to napiszę (na pewno nie do wtorku). Chyba ,że ktoś ma jakiś szybszy sposób. Co z tymi plikami później chcesz zrobić?

Te pliczki będą mi potrzebne do pracy w excelu

W jakim sensie? Masz je do exela wkleić czy jak?

Jedne 50 plików to są JPG a drugie 50 to pliki excela