Wyszukiwanie po podaniu litery, brak obługi klawiszy

Witajcie. Mam dwa problemy i nie wiem jak je rozwiązać. Mianowicie załóżmy, ze wchodzimy do dowolnego katalogu i zaznaczamy jakikolwiek plik. Teraz naciskamy jakąś literę (nazwa pliku) i wcześniej zaznaczany był pier3szy plik, którego nazwa zaczynała się na wskazana literę. Teraz od razu jest to wpisywane do paska wyszukiwania i trwa wyszukiwanie. Jak przywrócić poprzedni sposób? Druga sprawa to klawisze dodatkowe na klawiaturze. Otóż nie działają mi klawisze pauzy, przód, tył, stop do odtwarzania dźwięku (AIMP). Wcześniej nie było z tym problemu. Ciekawe jest to, że zmniejszanie, bądź zwiększanie poziomu głośności działa, jednak nie w samym odtwarzaczu, a w systemie. Da się to poprawić? Dzięki za pomoc.

Odnośnie pierwszego problemu - myślę.

Odnośnie drugiego to możesz sprawdzić starszą wersję AIMP-a lub nowszą.

Jeszcze możesz sprawdzić:

Keyboards iKeyWorks.

(trzeba wpisać i wyszukać)

Link.

Pomimo tego że pisze na starsze systemy to również działa na nowszych.

Może już jest nowa wersja ?

Sprawdź…

Dobry program na problemy z klawiaturą i do tego w j. polskim.

Play/Pause + inne…

  1. Dzięki niemu można skonfigurować klawisze multimedialne.

  2. Można jako skróty dodawać linki stron z katalogu Ulubione.

  3. Po konfiguracji można go ukryć tak aby nie był widoczny w tray`u.

  4. Program dodaje 2-3 zakładki we Właściwościach Klawiatury.

Systemy operacyjne : 9x, Me, 2000, XP - działa również na Viście oraz Windows 7.

Co do obsługi klawiszy to wątpię by wynikało to z wersji oprogramowania. po prostu działało i przestało działać. Myślę, że to podobnie jak w przypadku pierwszego problemu coś z ustawieniami w systemie. Tylko nie wiem co, gdyż nic nie zmieniałem

Opcje folderów > Widok > Zaznacz wpisany element w widoku.

Łukash , dzięki :slight_smile: Jeszcze jakby się udało coś z tymi klawiszami zrobić. Dziwi mnie właśnie fakt, ze zmniejszany jest poziom głośności w systemie, a nie w odtwarzaczu. Na początku myślałem, ze jest to wina tego ze odtwarzacz nie jest “zaznaczony” jako aktywny, lecz nie w tym problem.

Klawisze funkcjonują właściwie np w Media Playerze ? Może Ci się odznaczyło w AIMP używanie klawiszy multimedialnych/klawiszy skrótów ?

Hmm, przywróciłem domyślne klawisze skrótowe i teraz mnie zapytało czy chce użyć klawiszy domyślnych, wcześniej o to ie pytało :stuck_out_tongue: Ale grunt, że działa :slight_smile: Żeby tylko jeszcze działało z każda aplikacja pełnoekranową :slight_smile: Ale jest ok. Dzięki za pomoc.