Wyszukiwanie po rozszerzeniach plików (duże, małe rozszerzenia)

Poszukuję programu który wyszuka mi wszystkie pliki w określonej lokalizacji na dysku które posiadają rozszerzenia z dużej/małej litery. Nie chodzi mi o konkretne np. mp3 tylko wszystkie co są.

  • system operacyjny,

System to Windows 10

Chcę wyszukać wszystkie pliki których rozszerzenia są z dużych liter i zmienić je na małe. Taki standard wprowadzamy u siebie. Mógłbym ręcznie wyszukiwać np. TXT i zmienić na txt, ale będzie to mozolne a mam program do zmiany nazw rozszerzeń z dużych na małe niestety potrzebuję jeszcze programu który mi odnajdzie wszystkie pliki zakończone rozszerzeniami z dużych liter.

Sprawdź Bulk Rename Utility. Można filtrować pliki wg rozszerzeń z podziałem na wielkie/małe litery. Umożliwia od razu zmianę nazw plików/rozszerzeń. Bardzo wiele opcji. Szukanie w katalogu/podkatalogach.

Edit:

Czytam raz jeszcze Twoje pytanie i chyba chciałeś za jednym razem znaleźć wszystkie pliki dowolnych typów (bez ich specyfikowania) pisane wielką/małą literą - tego Bulk Rename Utility chyba nie potrafi (choć może się mylę).

MSPANC: a w której to instytucji jest aż tyle do roboty ? :smiley:

Super! to jest to czego szukam. Dzięki serdeczne. MEGA potężne narzędzie, przyda się i to bardzo.

Tajemnica :slight_smile: