Wyszukiwanie słów w Calcu oraz zwracanie ich liczby

Dobry wieczór,

na wstępie chcę poinformować, że niewiele potrafię z arkuszy kalkulacyjnych. Proszę zatem o wyrozumiałość.

W programie Calc mam wstawione ok. 80 kolumn. Są to dokładnie produkty, które w dwóch wierszach dzielą się na konserwanty oraz pozostałe składniki. Moim zadaniem jest, za pomocą funkcji, obliczyć m.in. łączną ilość danego konserwantu w tych 80 produktach, a póżniej utworzenie z tego wykresu. O ile z wykresem nie powinnam mieć problemów, o tyle mam problem z funkcją. Nawet podstawowa ‘znajdź tekst’ wyświetla mi błąd przy podaniu zakresu pól (tj. w moim przypadku B1:BW1), a przy określeniu jednego pola wyświetla #ARG zamiast liczby danego słowa. 

Mam jeszcze kolejne pytanie. Nie jestem w ogóle pewna, czy jest taka możliwość, ale: w pierwszym wierszu mam tzw. pozostałe składniki. Załóżmy, że jest tam mąka, jaja, mleko. W drugim wierszu mam e-dodatki- załóżmy, że jest tam E471. Czy jest możliwość zrobienia na tej podstawie wykresu, który pokazywałby, że E471 to 25% wszystkich składników w produkcie?