Wyszukiwanie w Windows 10 nie działa - puste okno

Witam, dzisiaj spotkałam się z dziwnym problemem - wyszukiwarka w Windows 10 przestała działać. Poniżej zamieszczam screen jak to wygląda:


Resetowałam kilkakrotnie komputer, uruchomiłam ponownie także eksplorator windows i nic - nadal to samo. Wyszukiwarka nie reaguje na wpisywane rzeczy, po kliknięciu enter nic się nie dzieje. Jeszcze wczoraj wszystko było ok, dzisiaj działała dosłownie przez sekundę (zdążyłam uruchomić przez nią tylko discorda) i od tamtej pory wygląda to tak.

z góry dziękuję za pomoc.

1 polubienie

Zainstalowane wszystkie aktualizacje z Windows Update? Ostatnio wyszła taka, która podobno rozwiązuje kłopoty z wyszukiwaniem.

1 polubienie

Tak, system jest na bieżąco aktualizowany, sprawdziłam teraz i nie pokazuje mi żadnych nowych aktualizacji do zainstalowania.

Mam od paru dni podobnie (co któreś wyszukanie). Przynajmniej u mnie po kilku próbach zaczyna działać. Pewnie w jakiejś kolejnej aktualizacji poprawią.

1 polubienie

U mnie pomogło

1 polubienie

Super, u mnie też pomogło, dzięki :smiley:

1 polubienie

No dzieki-zmiana w rejestrze pomogła

1 polubienie

U mnie przestało działać poprawnie wyszukiwanie w eksploratorze plików. Trzeba kliknąć na taką małą, niebieską strzałkę, żeby rozpoczęło wyszukiwać. Enter już nie działa. Update’y wszystkie zainstalowane, także te opcjonalne.

[EDIT]
Pomogła mi ta zmiana w rejestrze. Udostępnię wam plik *.reg.
wyszukiwanie.zip (10,1 KB)

W środku jest plik reg, który uruchamiasz, potwierdzasz i git.

To są dwa niepowiązane problemy.

Ale mi pomogło. Nie wiem, czemu mi nie działał enter w wyszukiwarce eksploratora. Teraz działa.