Wyszukiwanie zamiast zaznaczania

Mam oto taki problem.

W momencie kiedy wciskam np. “b” by zaznaczyć plik/folder zaczynający się właśnie na literę “b”, zamiast zaznaczenia, automatycznie wklepuje to w pole wyszukiwania i rozpoczyna wyszukiwanie plików z literą “b”. Analogicznie jakbym chciał zaznaczyć folder/plik o nazwie “beetlejuice” to wklepuje kolejno “b, e, e”. Lecz jak napisałem wyżej, wklepuje mi się to automatycznie w pole wyszukiwania zamiast zaznaczyć plik/folder zaczynający się na “bee”. Dzieje się tak zawsze, bez różnicy czy plik zaczynający się na daną litere znajduje się w folderze czy nie znajduje się.

Próbowałem jedynie resetować opcje folderów w oknie “Opcje Folderów” -> zakładka “Widok”. Niestety bez skutku. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Witaj,

nie wiem, czy to to, ale tu masz podane jak to zrobić w Vista. Powinieneś po prostu odwrócić kroki, zakładając, że znajduje się to w tym samym, bądź zbliżonym miejscu (nie mam Win 7, więc nie mogę sprawdzić):

http://www.howtogeek.com/howto/windows- … ows-vista/

I jak?

W Windows 7 w menu start wpisz opcje folderów:

searchbyname2.jpg

Przejdź na zakładkę Widok. Odszukaj następującą opcję:

searchbyname.jpg

Zatwierdź zmiany. :slight_smile:

Obydwie porady prowadził do tego samego rozwiązania. Zatem obydwie porady bardzo pomogły. WIELKIE DZIĘKI!