Wyszukiwarka Dobrych Programów

Na stronie https://www.dobreprogramy.pl/ w jednej linii z Sprzęt, Wideo, Forum jest też wyszukiwarka o wdzięcznej nazwie Wyszukaj. No i bardzo dobrze byłoby, gdyby wiadomo było, co dzięki niej można wyszukać.A co nie…

Pojawiła się w Nowych wersjach informacja o Google Chrome 61.0.3163.91. W tekście na stronie https://www.dobreprogramy.pl/Google-Chrome,Program,Windows,13096.html w Galerii Programu jest zrzut ekranu: https://gallery.dpcdn.pl/imgc/Tools/13096/g_--x--_s_13096x20161005213908_0.png Zachciało mi się sprawdzić, kiedy został zrobiony. Wymyśliłem, że sprawdzę daty publikacji artykułów tam widniejących, czyli na przykład: Apple już pięć lat bez Jobsa, Google Pixel czy iPhone 7 i inne. Problem w tym, że wyszukiwarka DP żadnego z tych tekstów nie znajduje. Właściwie to… niczego nie wyszukuje, bo wynik, bez względu na pytanie, jest zawsze ten sam:
https://www.dobreprogramy.pl/szukaj.html?q=Google%20Pixel%20czy%20iPhone%207
https://www.dobreprogramy.pl/szukaj.html?q=Apple%20już%20pięć%20lat%20bez%20Jobsa

Co jest do jasnej Anielki?
Jeśli Wasza wyszukiwarka służy tylko i wyłącznie do wyszukiwania programów, a nie treści, to może warto o tym poinformować? Na przykład pisząc, Wyszukaj Program.

Ona tak działa od 2012, niezły refleks.

może w końcu ktoś jej użył ? :smiley: od 2012 roku :wink:

Trzeba ją zapytać o sens Wszechświata :wink:

oj tam od razu o sens, można o coś łatwego zapytać, np. kto jest moderatorem na tym forum? :smiley:

1 polubienie

@januszek @mechanic1 Po co te offtopy ? xD

Offtopy? :wink:

Wyszukiwarka na portalu znajdzie off topy, albo inne wtopy…

na tym forum brakuje osoby kogoś kto potrafił wydzielić posty do odpowiednich tematów :smiley: aby tam mogła dalej trwać ciekawa dyskusja :wink:

1 polubienie

Nieładnie naśmiewać się z cudzego nieszczęścia. Lepiej pomoglibyście Dobrym Programom naprawić jakoś ich wyszukiwarkę, zamiast się z nich brutalnie nabijać i szydzić.

Naprawić się nie da. Trzeba innego silnika wyszukiwania według słów kluczowych - czyli wyświetlenie tematów z tym słowem i nawet podświetlenie wyrazów w tych tematach (po kliknięciu).
Prędzej wyszukiwarka google znajdzie słowa kluczowe z dopiskiem dobreprogramy:
https://www.google.pl/search?safe=off&q=Apple+już+pięć+lat+bez+Jobsa+dobreprogramy&oq=Apple+już+pięć+lat+bez+Jobsa+dobreprogramy&gs_l=psy-ab.3...137870.148731.0.149432.15.15.0.0.0.0.158.1493.9j6.15.0…0…1.1j2.64.psy-ab…0.10.1033…33i160k1.0.9QrEKMFs5Jc

Ale głupio wklejają się linki…

Przykład xD

Co masz na myśli ? xD

A owszem, wyszukiwarka DP do DD, ale google coś znajduje:

Swoją drogą przecież można to po prostu zglosić odpowiedniej osobie. @Lisek, zgłaszamy problem z wyszukiwarką na stronie portalu. Problem polega na tym, że wyszukuje tylko w opisach programów.

1 polubienie

Z ciekawości odświeżam temat, bo zastanawia mnie czy w ogóle coś się dzieje w jego obrębie, a to chyba lekko żenujące, że na portalu, szczycącym się bazą oprogramowania, nie istnie coś takiego jak wyszukiwarka (to co mamy do dyspozycji nie może być tak nazywane). Dzisiaj, aby udzielić pomocy na forum chciałem odnaleźć programy związane z DLNA (Digital Living Network Alliance). Oto wyniki jakie uzyskałem:

Dla ułatwienia dodam, że żaden z wyświetlonych programów nie jest związany z wpisaną frazą. Nie występuje ona nawet w opisie. Takie informacje zawiera natomiast program Serviio https://www.dobreprogramy.pl/Serviio,Program,Windows,35566.html który “wyszukiwarka” zupełnie ignoruje.

2 polubienia

Nooo… biją w trafności na głowę gugla z piratami :smiley: hahaha
Edit: No mówię, że tu się cuda-wianki dzieją… Dla śmiechu chciałam coś wyszukać i padła szukajka na głównej hahaha Nic już nie szuka… nie da się nic wpisać.

Nic się nie dzieje wczoraj szukałem programu co wyłączał aktualizacje do Windows 10, by może znaleźć nim pliki asystenta do aktualizacji i się poddałem.

Nawet Google nie było pomocne.

Raziło mnie też, że chamskich postów jest na portalu dużo i nie działa wyszukiwanie słów na portalu. Jest jeszcze dużo szokujących takich i trafiając na takiego, co ma konto, ale wysiadły mu hamulce - dopiero przewijając jego komentarze, znajduję takie same agresywne - jadowite posty sprzed pół roku, czy wcześniejsze. Wynika z tego, że na to nasza władza portalu - zezwala, by taka zawartość miała się dobrze.
Nie da się wyszukać słowo cham, czy inne na K, na H itd. Zaraz by można było zacząć zgłaszać takie G w celu podtarcia portalu. Pozostaje tu wstyd, tam bezwstyd, a nie można używać słów do wyszukiwania.

Załóżmy, że mnie interesuje zagadnienie “pamięć robocza” i nie jest możliwe przetrzepanie zawartości portalu - czyli w blogach, artykułach, opisach, recenzji i komentarzach pod programami.

Ty… a coś gdzieś mi się obiło takiego o oczy niedawno. Bodajże na dottech.org. Weź sobie tam sprawdź, może akurat? :wink: