Wyszukiwarka google na własnej stronie

Jest możliwość umieszczenia wyszukiwarki google na własnej stronie tak, aby algorytm wyszukiwania był identyczny z tym z www.google.pl?

:slight_smile:

Zdaje się, że chodzi o to: http://www.google.com/cse/

z tego co rozumiem, to … przynajmniej jeśli chodzi o darmową opcję… jesteśmy zmuszeni do pewnej personalizacji wyszukiwania, gdyż przy kreowaniu owego skryptu na swoją stronę musimy wybrać strony, które bierzemy pod uwagę przy wyszukiwaniu:

jest obowiązkowa pozycja

Określ wyszukiwarkę

Witryny do przeszukania:

i musimy podać przynajmniej jedną witrynę. Mi chodzi o to, aby wyniki wyszukiwania były identyczne z tymi z www.google.pl

Jeśli nie masz konta w narzędziach dla webmasterów w Google to sobie takie utwórz. Dodaj i zweryfikuj witrynę (całość jest banalnie prosta, przez wszystko poprowadzą Cię linki). Następnie po lewej znajdziesz sekcję Laboratorium, a w niej pozycję Twoja wyszukiwarka. Tutaj sprecyzujesz czego od szukajki wymagasz.

I wisienka na torcie:

W części Przeszukiwane elementy : zaznacz Przeszukaj cały internet, ale ze szczególnym uwzględnieniem dodanych witryn. Zapisz zmiany i zobacz jak zadziała test Twojej wyszukiwarki. Będzie przeszukiwał cały Internet :slight_smile: Mam nadzieję że pomogłem :slight_smile: