Wyszukiwarka Google nie działa na Chrome


(Zizi70) #1

Jak w temacie - nie działa mi bardzo często Google na Chrome, nie wczytuje się strona w ogóle, albo jest komunikat o zerwanym połączeniu. Podobne objawy są na innych stronach, np. klikam gdzieś na jakiś link i nic, strona się bardzo długo wczytuje ale się nie otwiera, pojawia się ten sam komunikat o zerwanym połączeniu. Na Firefoxie jest podobnie lecz nie tak samo, strony się nie wczytują ale Google często tu jednak działa.

Linki do raportów OTL:

http://wklej.to/88Nc7

http://wklej.to/GH93e

TDSSKiller niczego nie wykrył.


(Atis) #2

Wyłącz Avasta i sprawdź czy działa Google.

Uruchom AdwCleaner i kliknij Usuń.

Pokaż nowy log z OTL.


(Zizi70) #3

Wyłączyłam Avasta - bez zmian, nie działa Google ani te strony, które się nie chciały wczytać. Zresztą AdwCleaner z podanego linka tez się nie otworzył, ale znalazłam go gdzie indziej, kliknęłam Usuń, nie wiem czy miałam podać log z tego programu ale na wszelki wypadek podaję: http://wklej.to/5olfj

Nowy log z OTL: http://wklej.to/3FytX


(Atis) #4

W logu nie widać żadnej infekcji.

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

Dysk przeskanuj Dr.Web CureIt lub KLIK


(Zizi70) #5

Skrypt wg instrukcji wykonałam, po restarcie jakiego wymagał OLT utworzył raport ale niestety nie mogłam go skopiować,nie wiem czy tak miało być, bo miałam na pulpicie tylko ten raport, zero ikon, zero paska na dole, nic, sama tapeta i ten raport, nijak nie dało się skopiować. Musiałam zrobić duży reset i wtedy już było ok ale raportu nie znalazłam, wygląda na to, że się nie zapisał jak poprzednie. Coś tam jednak chyba znalazł i coś usunął, nie zapamiętałam jednak co konkretnie było napisane. Po uruchomieniu sprzątania znów nastąpił reset i okazało się, że OLT zniknął z dysku, przeszukiwanie nie dało rezultatów, tak ma być? Wygląda na to, jakby sam się sprzątnął :wink:

Przeskanowałam dysk Dr.Webem i znalazł jedno zagrożenie, które zneutralizował, to był jakiś adaware w jednym z programów do konwertowania mp3->mp4.

Na teraz wygląda, że jest ok, Google chodzi dobrze, wczytuje się szybko, mam nadzieję, że tak zostanie.

Dziękuję bardzo za pomoc :slight_smile:

Dodane 28.07.2013 (N) 16:57

Niestety problem jest nadal, znów Google czasem nie działa i na Chrome i na FF, a w tym samym czasie normalnie działa na laptopie podpiętym do tego samego routera,nie wczytują się też niektóre strony.

Muszę też przyznać się, że nie doczytałam żeby Sprzątanie wykonać przy zamkniętych programach i wyłączonym Avaście, może to było powodem tego, że nie mogłam skopiować raportu, a sam OTL zniknął.

Nie wiem czy potrzebnie ale znów zainstalowałam OTL i od nowa zrobiłam raporty początkowe:

http://wklej.to/6o1WN

http://wklej.to/l0TE8

Bardzo proszę o radę co z tym dalej robić, wkurza mnie to, że sporo stron nie chce mi działać, przeglądarka miele i miele, na dolnym pasku jest Wysyłanie żądania, a na końcu komunikat Strona internetowa jest niedostępna.

Jeszcze jedno, czy brak SP 3 może mieć na to wpływ? Nie zrobiłam jeszcze zalecanego przed instalacją backup’u i dlatego ciągle nie mam SP 3.

Dodane 29.07.2013 (Pn) 9:40

Dziś dalej bez zmian. Widzę, że mój drugi wczorajszy post dopisał się automatycznie do poprzedniego i temat nie poszedł do góry, nie było widać problemu :frowning:


(Atis) #6

Może masz jakiś problem z routerem skoro różne strony nie chcą się otwierać.

Pobierz pełny instalator i zainstaluj Service Pack 3


(Zizi70) #7

Dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Z routerem problem jest o tyle, że przy potrąceniu go, czy przestawieniu często się resetuje sam, więc coś pewnie nie styka, ale w momencie gdy mam problemy ze stronami działa normalnie, tzn. tak mi się przynajmniej wydaje, bo nie ‘mruga’ :wink: inaczej niż zwykle. Mam w planach wymianę routera ale na razie kasy brak.

Czy muszę robić backup przed zainstalowaniem SP3? Czy jest to na pewno konieczne? Pewnie głupie pytanie :wink: ale jednak wolałabym trochę czasu zaoszczędzić :wink:


(Atis) #8

Po prostu pobierz pełny instalator SP3 i zainstaluj.

Najlepiej zainstaluj w trybie awaryjnym, bo wtedy nie działa antywirus i inne programy mogące przeszkadzać podczas instalacji.

Po uruchomieniu komputera naciskaj klawisz F8 i wybierz tryb awaryjny.

http://support2.kaspersky.com/pl/493#q1