Wyszukiwarka jak w XP

Zarejestrowałam się, żeby napisać pierwszego posta, ale zaglądałam na forum już wcześniej - ale do rzeczy:

Kilka dni temu zainstalowałam sobie na moim laptopie Windows 7 Home Premium (darmowa aktualizacja). Do większości nowości już się przyzwyczaiłam, ale nie mogę dojść do ładu z wyszukiwarką plików.

Równolegle korzystam w pracy z Windows XP i tam wszystko jest jak należy mimo starszego systemu i wolniejszego komputera.

Zdesperowana chciałabym się zapytać czy znacie metodę ustawień albo osobny program , który da mi w Windows 7 funkcjonalną wyszukiwarkę plików.

Mam na myśli wyszukiwarkę, która:

  • otwiera się w osobnym oknie (najlepiej jako funkcja wywoływana prawym przyciskiem myszy)

  • przeszukuje tylko nazwy plików a nie ich zawartość

  • pokazuje szczegóły plików i je sortuje

  • daje szansę na szybkie uwzględnienie dat i typów plików.

  • umożliwia łatwe ograniczenie się do konkretnego folderu (mam pliki o tych samych nazwach w wielu miejscach i nie chcę, żeby się myliły)

  • jest szybka (obecna szuka i szuka i szuka …)

  • wyszukane pliki można przesunąć myszką (albo przez Ctrl+C Ctrl+V) do folderu otwartego w sąsiednim oknie

  1. Z Menu Start: wpisujesz szukaną frazę, klikasz “Enter” i masz wyniki w oddzielnym oknie. Z tego okna możesz kopiować przez przeciągnięcie myszką.

  2. W jakimkolwiek otwartym oknie - po prawo na belce u góry masz okienko z opcjami wyszukiwania.

ale wtedy wyszukiwanie dotyczy całego systemu (i pokazuje dziesiątki plików) a nie wybranego folderu

Tylko jak ustawić, żeby wyniki otwierały się w osobnym oknie ?

I żeby wyszukiwanie przebiegało szybciej ? - Dlaczego w ogóle XP szuka szybciej niż Win7 ?