Wyszukiwarka na foum - parę pomysłów

Mam parę pomysłów dot. wyszukiwarki na forum.

1.Rozróżnianie wpisanych haseł. Chodzi o to że jak wpiszesz Service Pack to będzie wyszukiwało wszystkich postów gdzie jest min. jedno z tych dwóch słów. A jak się wpiszę “Service Pack” to będzie wyszukiwać tylko i wyłącznie zwrotu Service Pack. Czyli coś jak w Googlach :).

2.Wyszukiwanie słów składających się z min 2 znaków. Np. XP. Nie wszyscy użytkownicy piszą Windows XP tylko niektórzy np XP ka. A w tych postach może być zawarta poszukiwana przez zemnie informacja. To by prowadziło do częściowego zmniejszenia się nowych postów. Wiadomo że nie wszystkie problemy zostały do tej pory opisane.

Co wy o tym sądzicie ??

  1. Bo tak jest ?

  2. też tak jest :smiley:

ja kiedyś proponowałem by do szpreania po forum użyć google ! niestety pomysł przepadł , możliwe że wykonanie jest zbyt skomplikowane ? nie wiem .

wiem za to że wpisując w googlach " site:forum.dobreprogramy.pl szukane słowo " zawsze znajdę to czego szukam :wink:

a forumową szukajką ciężko jest się doszukać konkretnego wyniku …

Po pierwsze odsyłam do manuali Googla. Jak w googlu wpiszesz frazę

to znajdzie strony, gdzie zawarte jest słowo “service” i “pack”, które nie muszą występować obydwa na tej samej stronie. Za to jak dane słowo poprzedzisz znakiem “+” to wtedy wskazujesz wyszukiwarce, że to słowo ma się znaleźć na danej stronie, czyli wpisując:

znajdziesz tylko strony, na których będą obydwa słowa - i tak samo jest domyślnie w naszej wyszukiwarce.

Mi się zawsze wydawało,że Google zawsze szuka stron, na których występują oba słowa. Przykład:

service pack -> 44,7 mln wyników

+service +pack -> 44,7 mln wyników

Chyba, że chodzi o to, że w Google wyniki nie muszą wystąpić jeden po drugim, ale wtedy wystarczy ująć zapytanie w cudzysłów: “service pack” -> 35,2 mln wyników

Na forum działa to identycznie.

Jeśli chcę w Google znaleźć strony

muszę wpisać: service OR pack -> wtedy mam aż 3 mld 150 mln wyników

Na forum wystarczy zaznaczyć opcję “(•) Szukaj któregokolwiek słowa”.

Nawet pomoc Google o tym mówi:

AND = +