Wyszukiwarka na stronie www


(Grzesiekzurek) #1

Potrzebuje wyszukiwarki na własnej stronie www..ponieważ postanowiłem bawić sie w robienie stronki z programami a jak latw sie domyslić bez czegoś takiego stronka jest do kitu.

więc jak coś takiego zrobić ?? ineresuje mnie dokładniejszy opis

z góry dzięki


(Marcinch7) #2

Logo_40wht.gif

[/code](mario@) #3

Poczytaj to KLIK

Jest to kurs MySQL i jest tam też zawarte jak zrobić wyszukiwarkę (część 2 kursu).


(Grzesiekzurek) #4

marcinch7 mi chodzi nie o wyszukiwanie w google bo takich jest dużo tylko na mojej stronie a jeśli chodzi o MySQL to da sie ten styl mieszać z html-em ?


(Skr3czu) #5

Zobacz:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=wys ... Google&lr=

I tutaj też:

http://hotscripts.pl

http://webpc.pl


(Grzesiekzurek) #6

dajcie mi jakiś gotowy kod bym mogł w kleić na strone pisaną w html-u i jak zrobić by dzialalo

bo ja sie gubie z tym...


(Góral105) #7

Przecież wyszukiwarka indeksuje treści lub ma zapisane konkretne - podane przez Ciebie, ale w HTMLu nie da się zrobić bazy danych do wyszukiwarki :!: Jak się gubisz?! Przecież wszystko zostało podane, spójrz i zobacz, linki masz, kursy MYSQL są, wszystko jest, prosto, wyraźnie. Ja jeszcze polecam to: http://algorytmy.pl/?id=85&pp=26075 oprócz tego jest pełno porad, ws. webmasteringu, tyle że 99% artykułów nie jest za darmo.

PS Czasami chcesz może coś gotowego, ale z wyszukiwarką to ciężko, jedynie są takie, które po zainstalowaniu same indeksują stronę automatycznie, ale już linków nie pamiętam, polecam poszukiwania z :google:


(Skr3czu) #8

W HTML to możesz sobie Google wstawić ;] i przy okazji trochę zarobisz... jak ktoś odwiedza stronę :stuck_out_tongue:

http://forum.idg.pl/tworzenie_i_utrzymy ... 45711.html


(master of disaster) #9

(Góral105) #10

Chyba najlepsze wyjście to wyszukiwarki indeksujące z poziomu serwera, a nie takie jak podałeś master of disaster Co do algorytmy.pl mówiłem, że tam 99% płatne, ale według mnie całkiem dobre, ładnie wytłumaczone, bez luk itp. no takie coś kosztuje wiadomo :wink:

PS Mam do Was małe uwagi dotyczące pisowni: używałem, się pisze przez ż, a nie rz; wkleić się pisze razem i się pisze się przez ę, a nie e


(Pawelmajcher6) #11

Góral105 , używałem przez ż z kropką :slight_smile: a drugie nie wiem :frowning:


(Lookbody) #12

Baza MySQL ? to chyba obecnie podstawa, no chyba ze mowa o 5 podstronach.. ale w takim wypadku po co czegoś szukac ? przepisanie strony do mysql zajmie z pomoca phpmyadmin 20min. do tego 10 linijek kodu do wyswietlania podstron + kolejne 10 do wyszukiwania tresci :wink:


(Grzesiekzurek) #13

a jak to zrobic dokladniej ?