Wyszukiwarka na stronie www


(Norreiser) #1

Witam. Mam w szablonie gotową wyszukiwarkę. Chciałbym aby wyszukiwała ona tylko w mojej witrynie. Znalazłem kurs http://www.kurshtml.edu.pl/skrypty/skrypt,indeks.html, ale moja wyszukiwarka jest dostosowana do stylu na stronie. próbowałem coś pokombinować i poszukać jak to uruchomić. nie da rady: mam taki kod:

i nie wiem jak się za to zabrać. ma ktoś jakiś pomysł? Chodzi mi dokładnie o szablon ten: http://www.websitetemplatesonline.com/free-template/Superior-Business-Template.html


(Grzelix) #2

to co podałeś jest tylko do obsługi słówka “search” w polu tekstowym - jak kliknie w nie to znika.

natomiast żeby uruchomić tę wyszukiwarkę to musisz obsłużyć zapytanie post po stronie serwera i zwrócić wyniki.


(Norreiser) #3

No a jak takie zapytanie ułożyć? jestem kompletnie zielony w tym temacie.


(Grzelix) #4

Trochę zaczynają mnie denerwować takie pytania. Czy na forum medycznym też pytasz się jak wyciąć wyrostek robaczkowy?

Musisz znać przynajmniej podstawy php (zakładam że na tym jest oparta strona) i sql, do tego niezbędna jest znajomość struktury bazy danych w której są przechowywane treści ze strony, no i deklaracja co tak naprawdę chcesz przeszukiwać: tytuły tagi, autorów, całe artykuły (ewentualnie alternatywy niektórych z tych elementów).

Według mojej opinii forum jest do pomagania w sprawach konkretnych problemów a nie tworzenie pełnych rozwiązań, które tak naprawdę podchodzą pod płatne zlecenie. Jeśli będziesz miał problem z zapytaniem lub przetwarzaniem odpowiedzi to spoko ale nie licz że napiszę ci całą funkcjonalność wyszukiwania na stronie.


(Armon) #5

Możesz skorzystać z przeszukiwania strony z pomocą google. Piszesz site:twojadomena.pl + słowa kluczowe, a przeszuka Twoją witrynę z takimi słowami kluczowymi jak podasz.

Lub też skorzystać z FullText Search, ale w takim wypadku treść Twojej strony musiałaby być zapisywana w bazie danych.