Wyszukiwarka nie szuka strony po wpisaniu słów kluczowych

(Archimond55) #1

Witam, mam kolejny problem ze stroną , problem zaczął się kiedy zmieniłem cały kod strony (od nowa), a mianowicie obecnie po wpisaniu w "google" słów kluczowych strona nie jest pokazywana w wynikach nawet na bardzo dalekich miejscach (kiedyś była to 1-2 strona na 10 wyników).

Co mnie zdziwiło to to, że strona pojawia się po wpisaniu adresu "xxx".

Co może być tego przyczyną?

(Sitemaster) #2

Przyczyną mogą być owe zmiany jakie zaszły na stronie.

Poza tym, strona sypie błędami - a google reaguje na składnię.

Style wypadało by ładować z oddzielnego pliku, podobnie skrypty.

Dodatkowo strona praktycznie nie zawiera wartościowego contentu. Google w małym stopniu lub wcale nie zważa na tag meta keywords. Bardziej jest wyczulony na treść strony i w niej powinny znajdować się słowa kluczowe.

Tutaj już wchodzi się w tematykę SEO - ważny jest Title, Description i właśnie content strony czyli jej treść.

Słowa kluczowe najlepiej by były wyróżnione -najlepiej by znajdowały sie w nagłówkach najwyższego poziomu h1, h2, h3 ...ewentualnie w treści wyróżnione strongiem. I parę innych rzeczy.

No i samo pozycjonowanie - katalogowanie strony i te sprawy. Bo narazie jest krucho - pr=0, 7 stron zaindeksowanych, 0 backlinków.

Warto też śledzić co się dzieje ze stroną - pomocne będą google analitycs i www.google.com/webmasters/tools/?hl=pl

(Archimond55) #3

masz rację cały kod jest tak "naciapany"...

to chyba wrócę do poprzedniej wersji która działała.

A mam jeszcze jedno pytanie:

czy na stronie musi być meta-tag:

żeby strona była index'owana?

(Kontakt) #4

Dołączę się z pytaniem, ponieważ na pozycjonowaniu zbytnio się nie znam. Czy istnieje jakaś możliwość w Google, kolejnego przeindexowania całej witryny? Strona w google jest cały czas widoczna pod starą postacią (w sensie adresów linków itd),a strona ma nową odsłonę i zmieniły się linki.

(saturno) #5

http://www.google.pl/intl/pl/webmasters/

Totalnemu laikowi w tym temacie zajęło znalezienie tego kilka minut !!

Więc nasuwa się następujący wniosek, że zakładając kolejny temat o swojej stronie chodzi ci tylko o darmową reklamę, tym bardziej że gdzie indziej nawet z tym się nie kryjesz: http://forum.pcformat.pl/thread-196111.html

Więcej kliknięć = więcej wejść na twoją stronę = lepsza pozycja w Google = więcej zleceń = więcej kasy

Regulamin forum serwisu dobreprogramy

Ps: Celowo zmieniłem www na xxx.

(Sitemaster) #6

Archimond55, powrót do starej wersji nie oznacza automatycznego powrotu pozycji. Raczej będzie trzeba walczyć o wyniki od zera.

Nie, ten tag nie jest konieczny - informację dla robotów równie dobrze mozna zawrzeć w pliku robots.txt

MrPigmej, możesz stworzyć mapę witryny sitemap, dorzucić odpowiednio skonfigurowany plik robots.txt i pingowac stronę, jednocześnie mozesz tę mapę zgłosić bodajże przy uzyciu www.google.com/webmasters/tools/?hl=pl

-potem tylko czekac aż google sobie przeindeksuje.

(Archimond55) #7

Dobra,

dzięki api za odpowiedź.

proszę o zamknięcie tematu.

(Kontakt) #8

Dzięki api :wink:

(Irekxara) #9

po wpisaniu imienia i nazwiska ze slow kluczowych, pojawia sie strona, ale z katalogów w których jest dodana :stuck_out_tongue: najpierw nalezy zadbac o poprawnosc kodu, poprawnos slow kluczowych co do tresci strony, a nastepnie sie zabrac za " pseudopozycjonowanie" zwane przez wielu dodawaj do katalogów. bezsensowne dodawanie do katalogów w wiekszosci przypadkach popsuje pozycje strony :wink: