Wyszukiwarka obrazów

Czy jest jakaś wyszukiwarka obrazów lepsza od Google? Chodzi mi o to, aby miała więcej opcji, np. w wyszukiwarce grafiki od Google nie można ustawić orientacji zdjęcia. W wyszukiwarce grafiki Bing można, ale znowu brakuje opcji dostępnych w Google. Może jest jakaś bardziej wyspecjalizowana wyszukiwarka obrazów?
Do tego niedawno wyczytałam, że Google planuje usunąć wyszukiwanie obrazem >:(

Nie ma tego zbyt wiele. Oprócz tych, które wymieniłeś znam jeszcze Yandex, Bajdu i tineye.com :slight_smile:

Yandex nie różni się od Google, TinEye to nie jest taka typowa wyszukiwarka obrazów, służy jedynie do wyszukiwania obrazem. Baidu nigdy nie używałam, ale jak weszłam na tą stronę to mam tam same chińskie znaczki i nawet nie wiem, czy można zmienić język, bo nie znalazłam takiej opcji. Po użyciu translatora nie widzę, aby ta wyszukiwarka miała jakiekolwiek ustawienia…

Do wyszukiwania obrazów(nie wyszukiwania obrazem) używam duckduckgo.com, nie potrzebuj jakiś wyrafinowanych opcji, a te które tam są w całości mi wystarczają. Jest tam wybór kwadratowy, podłużny i szeroki wiec chociaż ma wyszukiwanie po orientacji

1 polubienie

Co masz na myśli pisząc o orientacji zdjęcia? Jeśli chodzi o proporcje obrazu to można wybrać w zaawansowanych ustawieniach wyszukiwania http://www.google.com/advanced_image_search

ps.
Czytałaś juz wpis @PREZESKIC’a?

1 polubienie

@anon741072 Faktycznie, nie wiedziałam, że te proporcje są tam schowane. Myślałam, że wszystkie opcje są na wierzchu :slight_smile: Niemniej jednak przydałoby mi się tych opcji nieco więcej, np. można wybrać konkretny kolor, a mi brakuje możliwości zaznaczenia, że obrazy mają być po prostu jasne albo ciemne. Często też brakuje mi możliwości podania odnośnika do wyszukiwania z konkretnymi ustawieniami.
A po co mam czytać ten wpis o piractwie? Znam strony z darmowymi zdjęciami, ale nie tego szukam. Szukam wyszukiwarki obrazów, która ma możliwie najwięcej opcji i ustawień

@synaptyk - właśnie o to chodzi, że ja potrzebuję tych “wyrafinowanych” opcji i szukam wyszukiwarki, która specjalizuje się w wyszukiwaniu grafiki i ma tych opcji możliwie najwięcej :wink: W dodatku w duckduckgo nawet nie można od razu wejść na stronę wyszukiwania grafiki, tylko trzeba najpierw wpisać szukane słowo i dopiero można wybrać grafikę. To niewygodne :frowning: Wyszukiwania obrazem z tego co widzę, też nie obsługuje

Chodziło mi właśnie o część tego wpisu traktującą o darmowych bazach ze zdjęciami, nie o piractwo :wink:

No ale ja nie szukam baz z darmowymi zdjęciami. Szukam wyszukiwarki zdjęć, która ma dużo opcji :stuck_out_tongue: Ale z tego co widzę, nie ma nic lepszego od Google :frowning:

Serwisy z bazami zdjęć zwykle mają zaawansowane wyszukiwarki do wyszukiwania zdjęć z tych baz.

Być może, ale wtedy jestem ograniczona do konkretnego serwisu, a poza tym nie zawsze szukam zdjęć. Czasami szukam tekstur albo grafiki wektorowej. No nic, jak nie ma to nie ma. Po prostu myślałam, że może gdzieś ktoś wpadł na pomysł stworzenia takiej wyspecjalizowanej wyszukiwarki, bo ogólnie wyszukiwarek jest sporo, tylko większość niestety jest do kitu :frowning: Szkoda, że Google nie ma żadnej realnej konkurencji…

Wyszukiwarka na serwisu shutterstock.com umożliwia wyszukanie tylko wektorów. A mając już wyszukany tam obrazek, można użyć wyszukiwania obrazem etc.

Swoją drogą co Ty robisz z tymi zdjęciami/ilustracjami/wektorami potem?

O serwisach takich jak shutterstock to ja doskonale wiem, ale nie o tym jest ten wątek.
A jakie to ma znaczenie co z nimi robię? Pytałam o wyszukiwarkę, bo potrzebuję wyszukiwarki. Nie pytałam o bazy zdjęć ani innych grafik. Nie o to chodziło w moim pytaniu. Nie rozumiem w ogóle, po co to kombinowanie. Zapytałam o wyszukiwarkę lepszą od Google, dowiedziałam się, że takowa nie istnieje i trudno, koniec tematu. Nie ma co dalej filozofować :wink:

Czyli jest nisza na rynku. Nie poddawaj się. Załóż startup i zostań multimilionerem :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nom, tylko niestety nie jestem programistą :stuck_out_tongue:

Nie musisz być. Wymyśl algorytm działania wyszukiwarki zdjęć o jakiej jest ten wątek a programistów do tego projektu sobie zatrudnisz :slight_smile:

ps. chociaż im dłużej o tym myślę, to chyba prościej byłoby stworzyć jakieś AI, które będzie tworzyć grafikę wg zadanych parametrów :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie