Wytłumianie 10 letniego komputera. Od czego zacząć?

Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym wytłumić komputer, bo ciut chodzi za głośno, lecz nie wiem od czego zacząć i czy w ogóle opłaca się w nim coś grzebać(dysk, wentylatory)a może wystarczyło by tylko wytłumić obudowę?

Prościej byłoby po prostu zamontować cichsze wentylatory. Bo przez te 10 lat to już swoje przepracowało.

Jak cichsze to proszę podać jakie?

Nowe.

Warto byłoby podać specyfikację

Najprostszym sposobem - montaż mat gąbkowych na ściankach, upięcie kabli w celu lepszego przepływu powietrza, włączenie Cool’n’Quiet/SpeedStep

Posiadam procesor Intel Celeron 2.8Ghz

Zasilacz 400w

 

Najbardziej hałasuje wiatraczek z zasilacza. Czy można byłoby go naoliwić? 

a może na początek warto by go przeczyścić :slight_smile:

może tak, ale wiem też, że on od początku głośno chodził. Wyczytałem, że idzie też obniżyć napięcie z zasilacza np: z 12v do 7v

 

http://www.mod-planet.com/index.php?module=subjects&func=printpage&pageid=65&scope=all

Jaki to zasilacz (model)?

Metoda? Fanswap.

Jak to jest jakiś dziadowy zasilacz miernej marki to nie dziwne, że hałasuje.

znaczy on nie hałasuje tylko te wiatraki głośno pracują a to denerwuje człowieka

A co ma innego hałasować jak nie wentylator on się kręci w zależności od obciążenia, a taki słaby często ma nadwyżkę i robi szum.

Zaislacz to fever 400w. Jak zmienic napiecie z 12v na 7v? Sa strony te co podalem, ale tam nie widze takich kabli

Kurcze znalazłem, ten kabelek jest niestety przylutowany. :frowning:

Z tym zasilaczem nic nie kombinuj, tylko wymień ten złom. Czarna lista się kłania. 

Dobra tam, ten celeron to i tak mała strata. Ja, jak miałem taki złom, to kable oderwałem po prostu i dałem pod te 7v. Jak ci jednak trochę choć zależy na tym kompie to kup na allegro byle fortrona/deltę min. 300W. Można je znaleźć za 15zł, a nawet używane i tak będą sporo lepsze.

Tylko problem jest, w tym, że te kabelki nie mają tych końcówek co na tych stronach. Kabelki będą wypadać

To chłodzenie pod 775. Jaka to jest płyta? Jeżeli jakaś lepsza to to można myśleć nad c2d. Z zasilaczem to ja przedłużyłem mu kable jakimiś resztkami z innego zasilacza (poszukaj jakichś cienkich kabli z izolacją, no i po prostu rozmontowałem jednego molexa. Jakaś tam różnica była, ale to ile nakompinowałem się z tym szrotem… ostatecznie i tak to wywaliłem i kupiłem normalny zasilacz. Chłodzenie od procesora możesz regulować w biosie (opcja smart fan conttol). Też takie mam i strasznie wyło, ale po wizycie w biosie jest cisza taka że jak po 3 sekundach od uruchomienia ta opcja się załącza to myślałem że komp mi się wyłączył :stuck_out_tongue:

Ta opcja smart fan conttol jest super naprawdę jest cisza. Miałem włączone +3 a dałem na +0 i jest cisza. Nie wiem tylko do czego inne opcje służą. 

Tylko sprawdź np.hwmonitor’em czy się nie przegrzewa nic czasem.