Wytrzymałość baterii w Nokii 500

Witajcie!

Mam taki problem, otóż mam Nokię 500, jest to mój pierwszy smartfon.

Zastanawia mnie to czy to jest normalne że w smartfonach, tak szybko bateria pada?

Bo ładowałem ją do pełna, w poniedziałek a dziś już mi jedna kreska zeszła.

Wspomnę że telefonu używam umiarkowanie, posłucham sobie z 3 piosenki, popisze SMS-y i dzwonię.

Mam Symbian Belle.

Co Ty gadasz, przecież Ci dobrze bateria trzyma

Poza tym Ty masz symbiana, na androidzie to dopiero ciągnie baterie

Po 3 dniach “jedna kreska” aż marzenie he he :smiley:

Mi przy super oszczędzaniu tel wytrzymuje max 3 dni, ale tak jak @rradek21 powiedział android nieźle ciągnie baterie.

Możesz się cieszyć że tyle Ci bateria trzyma, wszystko jak najbardziej poprawnie z nią jest.

Aha, czyli tak smartfony mają?

A poza tym to włączyłem tryb oszczędzania energii :smiley:

Tak mają, a te bardziej “rozbudowane” (większy wyświetlacz, lepszy procesor) nieraz potrafią wytrzymać jeden dzień przy zabawie nimi.

Dobre, bo myślałem że na jakiś lipny model trafiłem :smiley:

Jakby można było podziękować to bym wam dał, ale niestety nie można :frowning:

a ja dodam od siebie ze w Samsungu Wawe bateria trzyma koło tygodnia

Witam

mam problem z baterią w noki 500

mam ja o koło roku

przykładowo dzis ładuje ja 12 godzin

a jutro jest juz rozładowana a pisałem tyko

5 esów

co jest , co mam zrobic pomocy

Pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy to jeśli ładujesz zawsze telefon po 12 godzin to może już masz baterię do wymiany.

Jak jest naładowana (myślę że max po 4h) to się odłącza ładowarkę.

A druga sprawa może masz jakieś aplikacje działające w tle, do tego internet włączony, WiFi, GPS bo to wszystko ciągnie bardzo dużo prądu.

@kasper9614, baterie tupy Li-Ion po upływie czasu tracą swoją żywotność. Skoro telefonik ma już rok i tak się zachowuje to pomyśl o wymianie baterii.

-Bateria po pełnym naładowaniu automatycznie jest odłączana od ładowania, producenci faktycznie zalecają odłączenie ładowarki po naładowaniu. Zgoda co do uruchomionych aplikacji które “doją” baterię. Już ktoś kiedyś na DO poruszał taki problem, główną przyczyną były właśnie aplikacje działające w tle. Mnie Nokia C7 przy “umiarkowanym użytkowaniu” starcza na ok. tydzień, wystarczy nie wyłączyć n.p.“Dane Mobilne” i bateria siada o wiele szybciej.

Dodane 14.06.2012 (Cz) 18:02

-akurat te baterie mają niskie samorozładowanie. To obecnie jedne z najlepszych ogniw. Więcej http://pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_litowo-jonowy