Wytrzymałość LCD

(Mceurytos) #1

jaka w godzinach jest w przyblizeniu wytzrymałość ekranów LCD ??

(system) #2

>15 lat :roll:

(Ks Kamilp Nr 8) #3

Moim zdaniem bedzie to lat... powiedzmy... 30 :!: :smiley: :smiley: :smiley:

(Sppooxx) #4

Ja mam monitor LCD (LG L1510s) od 11 miesięcy. Chodzi już 2329 godziny i jak narazie działa mam nadzieje ze podziała jeszcze bardzo długo. Ma gwarancje na 36miesięcy.

(system) #5

Monitory LCD cechuje znacznie mniejsza awaryjność niż zwykłe "bańki".

Dlatego też (między innymi) przymierzam się do kupna drugiego takiego monitora. Póki co mam jeden LCD i jeden CRT.

(Mceurytos) #6

Ja mam L1511S tez gdzies od 11 m-cy, ale mój pracuje dopiero 1575 godzin :smiley: :smiley:

Poprzedni CRT wybuchł mi :P:P, ale to był made in korea (Daytek)

(system) #7

Mnie zastanawia skąd Wy wiecie ile dokładnie godzin pracowały Wasze monitory :roll: :slight_smile: Prowadzicie jakieś statystyki, czy co :?: :stuck_out_tongue:

Nie ma to jak 'komputery na kartki' :lol: Zupełnie jak za komunizmu (podobno, bo sam nie pamiętam :D)

(Sppooxx) #8

Też chciałbym mieć taki przebieg godzin ale niestety więcej siedziałem przy kompie. Poprzedni monitor miałem 4 lata i obraz zoczoł robić się coraz ciemniejszy(już nie pamiętam jakiej marki był) a że kupowałem nowy komputer bo tamten miał 28ram i grafe 4mb to kupiłem i monitor

A ty jesteś zadowolony ze swojego monitora bo ja mysle ze te minitorki są spoko?

U mnie w menu monitora jest pokazany całkowit casz pracy monitora:

Menu->Setup-> Elapsed time:2925H

(Mceurytos) #9

nie moge na nie narzekac, ciesze sie ze go kupilem wtedy bo kosztował "tylko" 1400 (jak pamiętam) a teraz widziałem i po 1900. Choć teraz wolał bym miec 19 LCD - marzenia