Wytrzymałość LCD

jaka w godzinach jest w przyblizeniu wytzrymałość ekranów LCD ??

>15 lat :roll:

Moim zdaniem bedzie to lat… powiedzmy… 30 :!: :smiley: :smiley: :smiley:

Ja mam monitor LCD (LG L1510s) od 11 miesięcy. Chodzi już 2329 godziny i jak narazie działa mam nadzieje ze podziała jeszcze bardzo długo. Ma gwarancje na 36miesięcy.

Monitory LCD cechuje znacznie mniejsza awaryjność niż zwykłe “bańki”.

Dlatego też (między innymi) przymierzam się do kupna drugiego takiego monitora. Póki co mam jeden LCD i jeden CRT.

Ja mam L1511S tez gdzies od 11 m-cy, ale mój pracuje dopiero 1575 godzin :smiley: :smiley:

Poprzedni CRT wybuchł mi :P:P, ale to był made in korea (Daytek)

Mnie zastanawia skąd Wy wiecie ile dokładnie godzin pracowały Wasze monitory :roll: :slight_smile: Prowadzicie jakieś statystyki, czy co :?: :stuck_out_tongue:

Nie ma to jak ‘komputery na kartki’ :lol: Zupełnie jak za komunizmu (podobno, bo sam nie pamiętam :D)

Też chciałbym mieć taki przebieg godzin ale niestety więcej siedziałem przy kompie. Poprzedni monitor miałem 4 lata i obraz zoczoł robić się coraz ciemniejszy(już nie pamiętam jakiej marki był) a że kupowałem nowy komputer bo tamten miał 28ram i grafe 4mb to kupiłem i monitor

A ty jesteś zadowolony ze swojego monitora bo ja mysle ze te minitorki są spoko?

U mnie w menu monitora jest pokazany całkowit casz pracy monitora:

Menu->Setup-> Elapsed time:2925H

nie moge na nie narzekac, ciesze sie ze go kupilem wtedy bo kosztował “tylko” 1400 (jak pamiętam) a teraz widziałem i po 1900. Choć teraz wolał bym miec 19 LCD - marzenia