Wywalanie błędów podczas weryfikacji płyty

Witam

 

Kupiłem sobie przez internet 50 sztuk płyt firmy Esperanza 8,5 GB DVD+R DL 8x speed. Używam programu Ashampoo 2013 i prawie za każdym razem podczas weryfikacji nagranej płyty pojawiają się błędy sektora z różnymi liczbami. Prędkość z jaką moge nagrywać to 2.4x i nie ma innych.

 

Nagrywarka to prawie dziesięcioletnia nagrywarka LG z odznaczeniami: “super multi” i “RW DVD+R DL” . Nazwa kodowa HL-DT-ST DVDRAM GSA - H10N ATA Device.

 

Z innymi płytami nie mam takiego problemu i mogę wybrać wyższą szybkość 

 

Nie wiem czy to wina płyty, starej nagrywarki czy płyt

 

Za pomoc bardzo dziękuję!

Ale za jaką pomoc? Nawet żadnego pytania nie zadałeś.

Chodzi o to, że podczas weryfikacji wywala błędy przez co płyta jest źle nagrana i nie otwiera wszystkich plików. Moje pytanie jest co mogę z tym zrobić, by nie wywalało tych Błędów? Czy to wina programu, starej nagrywarki czy płyty?

Sprawdz na innej nagrywarce.

 

A skoro ta Twoja ma 10 lat to mogą występować 2 problemy.

 

Pierwszy nagrywarka się już zużyła lub jest mocno zanieczyszczona.

 

Drugi problem to bios nagrywarki. Wydając nowa wersję bios producent nie tylko poprawia błędy, tam są dodawane do bazy obsługi nowe odmiany nośników. Tak to nie błąd, płyta płycie nierówna. I inne parametry lasera będą ustawione dla płyty TDK a inne dla Verbatim. I to w wiekszości reguluje bios nagrywarki odczytując ID płyty.

 

Na poczatek poszukaj nowego biosu bo to może rozwiązać problem.

 

Istnieje też możliwośc, że kupiłeś partię felernych płyt, dlatego na poczatek sprawdz je u kogoś na bardziej nowym sprzęcie.

Czego oczekujesz od płyt tej “marki”? Sam napisałeś że na innych płytach jest lepiej, więc używaj porządnych płyt. Nagrywarka też do nowych nie należy możliwe że ma już zużyty laser, być może jeśli jest dostępne, pomoże aktualizacja firmware nagrywarki

Wgraj nowszy bios do nagrywarki i zobacz jak wtedy będzie działać

http://www.cdrinfo.pl/bios/7030124829

Bardzo dziękuję za odpowiedz!

 

Cedar - Jakie polecasz zatem dobre płyty. Chodzi mi szczególnie o 8,5 GB :slight_smile:

 

PS: Wgrałem nowszą wersje Ashampoo Burning Studio 2015 z waszej strony i w końcu nagrało mi płytę, więc może też chodzi o to :wink:

Sprawdż nagranie tych płyt na innej nagrywarce.Esperanza to sa cieniutkie płyty.Jeżeli na innej nagrywarce będą płyty się dobrze nagrywać to po prostu po tylu latach może już słabiej nagrywać laser nagrywarki.Pora pomyśleć o nowej.Koszty to od 50 do 70 zł.