Wywalanie BlueScreenów po 2 - 3h grania

Witam.
Od jakiegoś czasu po kupieniu nowych części (wymianie procesora, płyty głównej, dysku twardego na m.2, oraz zwiększenia ram-ów), gry takie jak PlanetSide2, czy The Division 2, SpacePunkt też to sporadycznie zrobi, m.in. wywali mi Blue Screena, z różnymi problemai. Ostatni był ndis.sys z kodem błędu „DRIVER_IEQL_NOT_LESS_OR_EQUAL”. Błąd wywali np po 2, 3h, sporadycznie 4h (różnie). Temperatury w granicach max do 80st.C, zazwyczaj około 70st.C, w stanie spoczynku (czyli Internet, film, program graficzny Affinity Designer, niecałe 45-50 stop.C ) Sprawdzałem sterowniki i wszystko jest. Pare razy już dawałem sprawdzałem integralność i uszkodzenia pików i niczego nigdy nie znajdywał. Nie wykonałem jeszcze memtesta i obciążenia karty graficznej, z tym że nie wiem czy ma sens sprawdzanie karty graficznej bo wcześniej przy tych grach nie miałem problemów. Jednak nie jestem pewien czy w starej konfiguracji nie używałem ustawień Legacy, nie wiem czy może to sprawiać różnice w kompatybilności (różne opinie o tym nadal czytam, że UEFI daje lepszą wydajność, ale bywają problemy ze wpsółgraniem podzespołów, co sprawdza się np w moim paroletnim laptopie MSI GX70 3BE w którym UEFI więcej szkodzi niż daje pożytku), więc nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić, by znaleźć błąd.

Z tego co też wyczytałem odnośnie w/w błędu, to najlepiej w trybie awaryjnym usunąć sterowniki karty graficznej i zainstalować je ręcznie też w trybie awaryjnym po restarcie. Chociaż nie wiem czy to coś zmieni, gdy je instalowałem z normalnego trybu pobierając od producenta. Po różnych bluescreenach użyłem driverboostera myśląc, że może czegoś jeszcze brakowało czego nie miałem a powinienem mieć. Zazwyczaj instaluje tylko potrzebne stery, grafika, muzyka, karta sieciowa (tutaj dodatkowo wi-fii i bt).
Ostatnia moja myśl to może nie używać profilu XMP dla ram-ów, czyli zostawić na 2666 (tyle ile procesor może wspierać, z tym że nie wykorzystam pełnego potencjału, acz tak mi doradzali ludziska przy wyborze ramów, bym brał mocniejsze dla tego procka i tej płyty głównej tzm 3700-4000).
Nie wiem co dalej, jakieś sugestie, pomoc? Nie jestem specem, tylko laikiem, więc szukam gdzie się da i co się da. Z góry dzięki za pomoc.

Aktualnie co posiadam (STARE - oczywiście to co miałem wcześniej) to:
------------AKTUALNE-------------------
PROCESOR: AMD Ryzen 5 5600X
PŁYTA GŁÓWNA: GIGABYTE B550 AORUS PRO AC
GRAFIKA: GIGABYTE RX 470 G1 Gaming
RAM: G-SKILL F4-4000C18-16GVK (2x16) 32GB
DYSK/i: 1) ADATA SU800 (256GB)
2) Lexar 1TB SSD
CHŁODZENIE: Fera 5 Dual Fan
ZASILANIE: 500V
OBUDOWA: AeroCool PGS VX-E PRO BATTLE EDITION
--------------STARE-----------------
PROCESOR: INTEL CORE i3-8100 SR3N5 3.60GHZ (L737D165)
PŁYTA GŁÓWNA: Z370 HD3 rev 1.0 (LGA 1151)
CHŁODZENIE: Xigmatek Gaia SD1283 Heatpipe Cooler 120mm
RAM: G-SKILL F4-3000C15D-8GVRB (2x4GB) 8GB
DYSK: Dysk 3,5 SATA HDD WD 1TB Blue WD10EZEX 64MB SATAIII7200rpm

A co zbawi Cię 20 minut testów ?

Skoro BSOD pojawiają się z różnymi błędami to masz do sprawdzenia wszystko, włącznie ze sprawdzeniem kabli sata.