Wywalenie loadera po nieudaniej instalacji Visty

No nie - moja instalacja wygląda tak:

Wszystko git do momemntu pierwszego resetu kompa - po tym widzę czarny ekran z wyborem earlier version of windows i intalacją wisty:

earlercs3.th.jpg

Jak klinkę instalację visty to leci na dole ekranu taki paseczek:

paseczekpa1.th.jpg

Zatrzymuje się i to był było na tyle - tak samo miałem w wersji ENG - co teraz? Jak nie da się zainstalować Visty to bym chcial przynajmniej wywalić tego loadera z instalacją w powrócić do tego normalnego z wyborem moich zainstalowanych systemów - bo obecnie nie uśmiecha mi się klikać tego earliner a potem czekać dopiero na mój loader :frowning:

  1. Włóż dysk startowy systemu Windows XP do stacji dyskietek lub włóż dysk CD z systemem Windows XP do stacji CD-ROM, a następnie ponownie uruchom komputer.

  2. Jeśli pojawi się odpowiedni monit, zaznacz wszelkie opcje, które są wymagane do uruchomienia komputera z dysku CD.

  3. Gdy pojawi się ekran „Instalator - Zapraszamy”, naciśnij klawisz R, aby uruchomić Konsolę odzyskiwania.

  4. Jeśli na komputerze jest skonfigurowany podwójny lub wielokrotny rozruch, wybierz instalację, do której chcesz mieć dostęp z Konsoli odzyskiwania.

  5. Gdy pojawi się odpowiedni monit, wpisz hasło administratora. Jeśli hasło administratora jest puste, po prostu naciśnij klawisz ENTER.

  6. W wierszu polecenia możesz wpisywać polecenia służące do diagnozowania i naprawiania instalacji systemu Windows XP.

Następnie wypróbuj polecenia:

* Fixboot — zapisuje nowy sektor rozruchowy na partycji systemowej.

* Fixmbr — naprawia główny rekord rozruchowy (MBR) partycji rozruchowej.

Ale czy to pomoże?

Obecnie mam na:

c: windowsa xp

e: windowsa xp

(nie pytajcie dlaczego)

No i na e zacząłem instalować vistę. Zwykły wybór systemów oraz same systemy działają i są wyświetlane ale dopiero po kliknięciu na to erliner … Więc chcę się wyzbyć tylko tego erliner… tak aby włączając kompa spowrotem wyskakiwał tylko wybór windowsów.

Złączono Posty : 28.01.2007 (Nie) 17:08

Dzięki wielkie - zadziałało :slight_smile:

A wie ktoś dlaczego vista niedała sie zainstalować?Ja też tak miałem i nadal mam bo niemoge zainstalować :frowning:

Złączono Posty : 29.01.2007 (Pon) 17:28

P.S zauważyłem że przytym mi lampka hdd sie nie mruga czy moze dysk niedobry?