Wywalony explorer przez zmianę wyglądu na Vista

Chciałem sobie zmienić wygląd XP’eka na ten z Visty, pobrałem ten program: http://vishal-gupta.deviantart.com/art/ … h-57717375 zaczęło patchować i usunęło explorera i niektóre pliki z folderu WINDOWS, format dysku nie wchodzi w grę, da się jakoś przywrócić system bez użycia explorera ? Bo utworzyłem punkt przywracania przed zainstalowaniem tego.

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=9395 miłej lektury :slight_smile:

Trochę mnie to przeraziło, a czy gdybym skopiował cały folder WINDOWS z innego dysku z systemem na ten, to by zadziałało ?

nie zadzaiłało by a w c zrobiły by ci się dwa foldery windows tylko.

włóż płyte instalacują do napędu, zresetuj kompa, gdy wyświetlony zostanie monit o kliknięcie dowolnego przycisku, kliknij cokolwiek, instalator sie załaduje , wybierz napraw, systewm zostanie naprawiony

W Konsoli Odzyskiwania wpisz MAP ARC i zapamiętaj, literę, pod jaką jest napęd CD.

Potem wpisz expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe , gdzie X to litera napedu, a C partycji systemowej. Pamięta, że musisz zrobić spacje po expand i explorer.ex_.

Chyba zdecyduję się naprawić system, ale mam pytanie. Jakie foldery, lub co zostanie naprawione, cały folder WINDOWS ? Usunie mi to coś z dysku (foldery: Program Files, itd.) ?

KijekPL23 , wydaje mi sie, że to tylko nadpisze lub podmieni pliki, które są "zepsute’’ lub niema ich w ogóle, zaś nie powinno się nic stać z resztą plików (chyba, ze się mylę).

Wpisałem expand F:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe i wyświetla że ścieżka jest nie prawidłowa. Nie użyłem naprawiania, ponieważ najpierw sprawdziłem na innym dysku i po 50% nie chciało się dalej ruszyć, a trwało to ponad 13 godzin.

KijekPL23 , wpisz więc expand F:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\explorer.exe. Zobacz, czy wtedy coś pomoże.

Już wiem, czemu miałem błąd, zamieniła mi się litera napędu. Teraz to sprawdziłem i nie działa, wyświetla tylko: “Nie można utworzyć pliku explorer.exe. Zdekompresowano 0 plik(ów).”. Ale jak patrzyłem na innym dysku naprawianie, to nie pytało mnie o numer instalacji, a ni hasło. A może zna ktoś ścieżkę do przywracania systemu, może da się w wierszu poleceń wpisać jakąś komendę, aby uruchomić przywracanie systemu ?

Masz wklepać:

*expand F:\I386\explorer.ex_ C:\WINDOWS*

gdzie F - oznaczenie dysku z instalką windowsa, c - Twoja partycja systemowa

i zamazać poprzedni plik jeśli taki będzie.

Ten plik również powinien siedzieć w:

C:\WINDOWS\system32\dllcache

Już, zadziałało, ale o co ci chodzi Kloss-J23 z tym plikiem dllcache ?