Wywoływanie zdjęć / obrazków

(system) #1

Czy istnieje możliwość wywołania obrazków jpg jako zdjęcia ? wiecie o co chodzi nie drukować ale wywołać.

(Rzodkiewkowy Potwór) #2

Pewnie, że jest. :smiley:

(system) #3

czyli jesli pojde do fotografa z prezentacja np z powerpointa to bedzie mogl mi to wywolac ?

(skrzek) #4

wywoływania nie - gdyż wywoływanie to proces związany z reakcją chemiczną - http://pl.wikipedia.org/wiki/Wywo%C5%82ywanie

ale jak najbardziej możesz je wydrukować w fotolabie metodą termosublimacji.

EDIT:

ze wspomnianymi plikami JPEG zrobisz to bez problemu, ale z prezentacją już nie, bo nie jest to zdjęcie, a prezentacja, chcesz "wywołać" prezentację to zainstaluj wirtualną drukarkę (np. bullzip), wydrukuj prezentacje do pojedynczych plików .jpg i bez problemu je "wywołasz"

(system) #5

o rany duzo mi to nie mowi :wink: generalnie rozumiem ze beda wygladaly jak zdjecia tak ? czy to mozna u kazdego fotografa czy musze znelesc jakiegos 'wybitnego'

(Wojteko10) #6

Możesz u każdego fotografa, będą normalne zdjęcia na błysku lub macie, ale z powerpointa ci nie wywoła, tylko rozszerzenia typu .jpg

(RoninPn) #7

Czyli że masz fotografie cyfrowe (pliki JPG) i chcesz to otrzymać w postaci analogowej (na papierze fotograficznym)

Pierwsza sprawa - poszukaj w okolicy czegoś co się nazywa "Foto Lab" lub "Foto Kiosk"

a jeśli masz dostęp do internetu to jest kilka firm robiących odbitki analogowe z przesłanych plików.

Przy wypełnianiu zamówienia podajesz format odbitki i ilość szt. oraz sposób odbioru.

Mam Link do jednego z dystrybutorów sprzętu foto jest tam lista z zaznaczonymi "Labami"

Druga sprawa - możesz mieć problemy jeśli chcesz zdobić "odbitki" z plików pobranych z internetu.

Jeśli się okaże że nie masz praw autorskich (fotki nie zostały wykonane przez ciebie lub nie nabyłeś do nich praw)

mogą ci nie wykonać takich fotografii.

Trzecia sprawa - jakość plików jest bardzo ważna, jeśli masz je w słabej rozdzielczości lub przeskalowane

to wyjdzie "pikslowanie" przy odbitkach w formacie 9x12cm.

Najlepiej jest zgrywać JPGi z aparatu bezpośrednio i za bardzo w nich nie grzebać