Wywyłanie javascript z paska adresu

Witam.

Posiadam dany skrypt, który wykonuje się po kliknięciu w odpowiedni przycisk.

Czy można osiągnąć taki efekt poprzez wpisanie w pasku adresu danego kodu, który wywołałby dany skrypt tak jakby w niego kliknął?

Pozdrawiam :slight_smile:

przycisk wywołuje funkcję, tę samą funkcję możesz wywołać wpisując w pasku adresu

javascript:nazwa_funkcji();

np:

javascript:alert();

Czyli jak będzie wyglądała całość?

z adresem strony?

Adresu strony się nie podaje - najpierw musi się ona normalnie załadować. Wtedy za pomocą powyższego możesz uruchomić dowolny kod w JavaScript (nie wszystkie przeglądarki www na to domyślnie pozwalają - np. FF to blokuje a IE pozwala na użycie).

Możesz też ustawić tak, by strona automatycznie uruchomiła dany skrypt (wpisany w kodzie strony) po wczytaniu przez przeglądarkę.

Mam taką sytuację. Jest baner reklamowy, który przekierowuje mnie do innej strony, chciałbym żeby ta strony wyświetliła się z wywołanym skryptem, ale tylko w tej jednej sytuacji(po przejściu poprzez baner).

Nie rozumiem do końca jak powinienem to zrobić.

Mogę liczyć jeszcze na jakąś wskazówkę?

Dodaj id do linka, a w php przyrównaj intval zmiennej do id którego dałeś banerowi, jeśli tak, dodaj wywołanie funkcji w onload / document.ready etc (w php) :slight_smile:

Dzięki za pomoc :wink:

Hej
Mam napisany skrypt i ładnie działa na laptopie dodam, że skrypt polega na skopiowaniu adresu strony i przekazanie go do nowej strony. Problem polega na tym że uruchomiony skrypt na telefonie przekazuję adres pustej nowej karty zamiast adres otwartej strony .