Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach... Mechatronika czy Informatyka co wybrać?

Witam forumowiczów.

Zastanawiam się jaki kierunek wybrać.  Uczelnie mam już wybraną to Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach. dylemat mam między Mechatronika a Informatyką.

To chyba Ty powinieneś wiedzieć z czym wiążesz przyszłość…

Jeżeli lubisz maszyny, przemysł i nie boisz się ubrudzić czasami przy robocie, a jednocześnie nowe technologie - mechatronika. Informatyka jeżeli odrobina brudu przeszkadza - najwyżej kilka kabelków w serwerowni skrossujesz, umyjesz łapki z kurzu i po problemie. :smiley:

 

A tak poważniej: jeżeli patrzysz przez pryzmat “gdzie więcej zarobię?”, to idź na kosmetologię i nie psuj rynku.

Jeżeli jedno i drugie Cię interesuje, to zastanów się co bardziej, albo w którą stronę dążą Twoje zainteresowania - zanim podejmiesz pracę w zawodzie minie przecież trochę czasu. Pomyśl gdzie będą Twoje zainteresowania za 3, 5, 8 lat i wybierz bliższy kierunek. Nie wiem jak przy mechatronice, ale IT to taka wredna baba, której musisz uczyć się sam… posługując się analogią, na biologii powiedzą Ci jak funkconuje organizm i umysł kobiety, ale każda jest trochę inna. Każda działka IT podobnie. Studia może pomagają ogarniać ogóły, ale specjalizacja przychodzi z praktyką.