Wyższe natężenie prądu dla zewnętrznego dysku USB

Witam!

Mam pytanie dotyczące zewnętrznego dysku USB ADATA CH11. Otóż jest on na USB 3.0, a w komputerze mam gniazdo USB 2.0. Oczywiście, jak wiadomo są one kompatybilne wstecz, jednakże ja mam taki problem, że mój dysk przestaje działać, lub resetuje się w trakcie pracy. Problem ten pojawia się w obu gniazdach z przodu komputera, natomiast z tyłu wszystko działa bez problemu. Myślę nad tym, żeby zastosować osobny zasilacz do dysku, jednakże nie posiadam odpowiedniego. Mam zasilacz 5V, ale o natężeniu 2A. Maksymalne natężenie dla USB 2.0 wynosi 500mA, a dla USB 3.0 900mA. W związku z tym zwracam się do Was z pytaniem, czy mogę taki zasilacz podłączyć i czy z dyskiem nic się nie stanie?

Dziękuję i pozdrawiam.

P.S. Zasilacz planuję podłączyć na przeciętym kablu USB, pomijając zasilanie z komputera.

To jest zasilacz o takiej maksymalnej wydajności prądowej, urządzenie pobierze dla siebie tyle ile będzie potrzebowało.

Tak jak z siecią elektryczną w domu - możesz podłączyć żarówkę 5 W jak i grzejnik 2000 W, ważne jest, że te oba urządzenia są na takie napięcie jak napięcie w gniazdku, czyli 230V.

Możesz podłączyć, ale pod warunkiem, że jest to zasilacz prądu stałego do tego stabilizowany i z odpowiednio dobrym filtrowaniem napięcia wyjściowego.

Winne są za długie (przy danym przekroju) przewody od płyty głównej do gniazd USB i występuje na nich za duży spadek napięcia.

Dzięki za szybką odpowiedź, jednakże nie znam się na tym zbytnio więc nie wiem, czy ten zasilacz będzie odpowiedni. Jest to zwykły zasilacz (model: WYT-00502000) dołączony do tabletu.

$%28KGrHqJ,!lQFGiIzl!wnBRw-h4RP6g~~60_35.JPG

Nadaje się?

Jeśli od tableta to prawdopodobnie tak.

Wygląd obudowy nic mi nie mówi, pokaż zdjęcie tabliczki znamionowej.

Wiesz, że nie możesz pomylić polaryzacji przy podłączaniu zasilania bo się pożegnasz z dyskiem?

Polaryzacji nie pomylę, a jeśli chodzi o tabliczkę znamionową to załączam zdjęcie:

Wygląda dobrze, napięcie stałe, a że jego przeznaczenie to zasilanie tableta to prawdopodobnie jest i przyzwoicie filtrowane.

Pamiętaj abyś nie pomylił polaryzacji napięcia zasilania!

Masz miernik aby sprawdzić,w której żyle w kablu USB jest “+” a w której “-” zasilania?

Na obudowie wtyczki zasilacza masz “-”, styk centralny z otworem to “+”

Nie potrzebuję miernika, ponieważ kable są kolorystycznie oznaczone, więc nie ma szans, żebym coś pomylił. Dzięki za Twoją pomoc.

Pozdrawiam.

Kolor to nie wszystko. Twój sprzęt, Twoja ewentualna strata :stuck_out_tongue:

Na przeszłość warto mieć miernik, w markecie można kupić za kilkanaście zł.