Wyższe temperatury CPU i chipsetu po wymianie chłodzenia

Ostatnio wymieniłem chłodzenie stockowe AMD na Silentium Spartan He924, ogólnie wszystko wygląda dobrze ale radiator jest zimny a heatpipy przy wyjściu z CPU są ledwo ciepłe. To jest normalne w takich chłodzeniach? Temperatura w HW i Speedfanie wynosi 37-43 “na luzie” Teraz sprawa nr 2. OD kiedy zamontowałem to chłodzenie, czujnik temperatury (fizyczny), który jest zamontowany na radiatorze płyty głównej, mostek północny chyba, pokazuje 50-55 stopni “na luzie” wcześniej przed montażem tego chłodzenia CPU było 40-44. Czujnik działa, bo gdy dotknąłem tego radiatora to poczułem te 55 stopni :slight_smile:

Nie jestem profesjonalistą ale sądzę że heatpipy powinny być ciepłe chociaż bardziej niż ty to określiłeś "ledwo ciepłe " może złe mocowania, ale chyba przy temperaturze 37-43 (Jeśli ta temperatura rzeczywiście jest taka) nie powinno dziwić.

A co do pytania 2 jeśli moja wcześniejsza wypowiedź zgadza się (złe mocowania) to większość temperatury może iść na północny mostek

Przepraszam, że odp dopiero po 4 dniach ale na wakacjach byłem, więc twierdzisz, że złe mocowanie? Chłodzenie CPU nie styka się z procesorem?

Spartan Pro to już w miarę porządne chłodzenie więc nie ma opcji, żeby był gorszy od boxowego coolera. Poza tym pomiary tego typu robi się w tych samych warunkach otoczenia (ta sama temperatura).

liivbartek , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

DebeściK_2012 chyba nie zrozumiałeś dokładnie o co mi chodzi :wink: Zamontowałem tego spartana, temperatura CPU spadła, ale temperatura na radiatorze mostka północnego podskoczyła o 15-20stopni. Kolega Hasbreak pisze, że to może być wina złego mocowania i część temperatury CPU idzie na mostek północny.