Wyższe temperatury po zmianie pasty

Witam, posiadam laptopa asus K50AB, postanowiłem w nim zmienić pastę bo nie była ruszana od nowości, kupiłem partę arctic silver 5, rozebrałem chłodzenie wyczyściłem starą pastę i zgodnie z zaleceniami nałożyłem cienką warstwę (zmieniałem pastę już kilkukrotnie w komputerach stacjonarnych i było ok) poskładałem chłodzenie włączam laptopa odpalam speedfan, i zauważyłem że temperatury spadły znacząco z 70 stopni było 50 w idle, zachęcony tym wynikiem włączyłem grę temperatura skoczyła do 105 stopni i po jakiś 5 minutach laptop się wyłączył, odczekałem parę minut włączyłem go ponownie, ale w idle temperatura powróciła do starych 70 stopni, wiem że pasta musi się “wygrzać” ale chyba gorzej być nie może? Wiem że temperatury na zewnątrz są wyższe, korzystam dodatkowo z podkładki chłodzącej, jakieś rady? PS pasty nie było w ogóle.

W niektórych lapkach w ogóle nie daje się pasty, być może Twoje działanie pogorszyły ten stan. Spróbuj bez pasty, z tym, że wyczyść porządnie elementy chłodzenia.

Część producentów stosuje termo-pady.

Był tylko jeden termopad na grafice, temperatura grafiki jest ok, na rdzeniu procesora też były jakieś ochłapy pasty. Powiem jeszcze inaczej, wiatrak wcześniej chodził jak szalony teraz załącza się dopiero jak się robi 90 stopni, wcześniej już przy 50 chodził.

Dodane 10.08.2013 (So) 17:58

Można zamknąć, rozebrałem laptopa nałożyłem jeszcze raz i skręciłem wszystko jest w porządku :slight_smile: