Wyższośćkombinacji klawiszy programu nad kombinacjami window

Początkowo temat był inny ale że program keymaestro jest chyba nie do ruszenia, więc uogólniam temat dla wszystkich programów, których kombinacje klawiszy mają wyższość nad systemowymi. Pewnie da się coś zmienić w rejestrze tak aby to systemowe skróty miały najwyższy priorytet ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. W dalszej części posta opisałem co konkretnie dzieje się z kombinacjami klawiszy przy uruchomionym programie.

Zainstalowałem sobie sterowniki do klawiaturki BTC i pojawił się problem z wpisywaniem polskich znaków. Sama klawiatura ma kilka klawiszy skrótów, które domyślnie ustawione są na otwieranie np. kalkulatora czy excela. I tu właśnie pojawia się problem. Zamiast naciskać konkretny przycisk można je uruchomić skrótem prawy alt+litera np. c dla calculatora, e dla excela. W pewien sposób można to wyłączyć (wyłączyć uruchamianie programu dla konkretnego przycisku) ale wtedy kombinacja np. alt+c nie powoduje niczego czyli wpisać “ć” też się nie da. Wyłączenie aplikacji odpowiedzialnej za sterowanie tymi skrótami załatwia sprawę ale wtedy tracę potrzebne skróty.

Czy da się jakoś zmusić ten program sterujący lub windowsa (mam Viste Bussiness 32) żeby nie uwzględniał kombinacji klawiszy? Z góry dzięki za pomoc.