Wyższy ping w stosunku do innych graczy

Witam,
Mam prośbę o pomoc z pingiem, jaki występuje na moim Internecie.
Grajac w nowego Black Ops 4 średni ping graczy waha się w przedziale 50-55ms. u mnie podstawowy ping w grze jest na poziomie ok 90ms.

Posiadam VDSL z Orange (Neostrada) w opcji 80/8 osiaga predkosc do 31 Download, 8mbit Upload.

Czytalem w internecie by zglosic infolinii i obnizyć interleaver detph()głębokość przeplotu)

Poniżej podstawowe informacje z routera prosba co zrobic by obnizyc ping.

  • status linii DSL
  • 2.1

stan połączenia DSL

włączone

  • 2.2

tryb synchronizacji DSL

VDSL

  • 2.3

ostatnia synchronizacja DSL

18 października 2018, 21:29

  • 2.4

czas połączenia DSL

00 d 02 g 57 m 40 s

  • prędkość i margines szumu
  • 2.5

prędkość synchronizacji DSL w górę

8568 Kb/s

  • 2.6

prędkość synchronizacji DSL w dół

33443 Kb/s

  • 2.7

margines szumu w dół

11.6 dB

  • jakość linii (błędy)
  • 2.8

liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)

1

  • 2.9

Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)

Niekoniecznie parametry lini mogą mieć tutaj znaczenie. Jak wygląda ping w innych grach?

Jak słyszałeś to próbuj, niestety ping i Orange to temat rzeka dla tysięcy graczy…

Jeżeli chodzi o inne gry odbiegam od średniej. Jeżeli średnia wychodzi innych osób 40ms ja mam pod 90ms.
Na internecie znacznie wolniejszym na drugim mieszkaniu w Krk gdzie internet jest 8/2 mam ping w granicach 45ms

Ping to temat rzeka , wina może leżeć po twojej stronie ,po stronie dostawcy internetu ,a najczęściej
leży po stronie lokalizacji i dostępności serwerów danej gry ,jeśli serwery na których hula gra są blisko to i ping jest na niskim poziomie ,jeśli daleko [ czytaj w innym kraju a im dalej od twojego tym gorzej ] ping rośnie i tego nie przeskoczysz.

Rozumiem. Na drugim mieszkaniu mój ping jest praktycznie dwukrotnie niższy przy kilka razy wolniejszym internecie

A czy masz możliwość przetestowania jakiejś gry na dwóch różnych komputerach? Żeby szybko stwierdzić czy to wina internetu czy komputera.

1 polubienie

Nie ma takich urządzeń pośredniczących w transmisji w domowej sieci, które wygenerowałyby tak ogromne opóźnienie (~45 ms) i jednocześnie nie wpływałoby to na resztę jej parametrów, więc taki test nie ma sensu :wink:

Chyba nie zrozumiałeś tego testu chodziło po prostu oto by sprawdzić czy jakaś apka/wirus nie generuje takich opóźnień, i taki test ma duży sens.