Wzmacniacz do głośników Alton 80


(Marecek666) #1

Kupiłem głośniki Alton 80. Ich dane to: opór 8 OHM i moc 80W. Poszukuję do nich wzmacniacza. Cena do 300zł. Znalazłem takie coś Yamaha A-550. Dokładny opis znajduje się tu (niestety tylko w języku niemieckim). Będzie on dobrym wyborem? Wyczytałem, że wzmacniacz na wyjściu powinien mieć połowę mocy głośnika. Jednak na elektrodzie pisali, że można wziąć trochę większy. Od wzmacniacza wymagam dość mocnego basu i czystego dźwięku. Nie miałem jeszcze nigdy niczego bardziej profesjonalnego więc pytam Was o zdanie.

Pozdrawiam.


(Djsola) #2

Wzmacniacz jak wzmacniacz może być i 4x mocniejszy od kolumn bylebyś przesterów nie robił i z głośnością nie przesadzał. Kolumny dość słabe z wąskim pasmem przenoszenia, trzeba było lepiej kupić Altusy 110 w podobnej cenie a zagrałyby o wiele lepiej niż te Altony przy czym mają szersze pasmo przenoszenia co dałoby bardziej efektowny bas jeśli na tym Ci zależy. Wzmacniacz proponuję coś z rodziny Technicsa np:

http://www.allegro.pl/item912069040_technics_su_810_tuner_technics_610_gratis.html

(okazja bo z tunerem jak za taką cenę moim zdaniem się opłaca bo sprzęcik ok i nawet nie zniszczony z oryginalnym pudłem i kablami). Do tego polecałbym jeszcze jakiś korektor może być też z rodziny Technicsa jeśli chcesz ładnie wystroić barwę dźwięku.

PS: Mocny bas to pojęcie względne;)


(fiesta) #3

I wystarczy jeden błędny ruch ręki by puścić z dymem przynajmniej wysokotonówki w kolumnie :stuck_out_tongue:

I dobrze piszą, myślę że 60 W mocy faktycznej (a nie jakieś tam śmieszne RMS podawane dla zmydlenia oczu naiwnym) było by wystarczające dla tych kolumn.


(jarekm26) #4

RMS jest wartością skuteczną, czyli prawdziwą, a dla mydlenia oczu podaję tzw. Moc Muzyczną...

bzdura do kwadratu, Altusy są przeznaczone do nagłaśniania klubów barów, i tym podobnych lokali publicznych,

to że robią więcej hałasu nie znaczy że mają więcej basu, wręcz przeciwnie, to właśnie Altony są

przeznaczone do domówek i są niżej zestrojone od Altusów....

co do wzmacniacza, to yamaha serii AX520/550 będzie dobrym wyborem,

ewentualnie modele Denona PMA320/520, ja mam Denona PMA480R i sprawuje

się całkiem nieźle, choć zbyt wielkich basów oczekiwać od niego nie można,

to do Altonów70 jest w sam raz, jeżeli bym wymieniał to raczej na jakiegoś

Pioneera serii A-450R, ale to jest nieco droższy wydatek...


(fiesta) #5

Mea culpa, jeszcze się za dobrze nie obudziłem jak pisałem posta.

:smiley:


(Marecek666) #6

Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem. Od rana szukam wzmacniaczy (allegro.pl) i niestety tych podanych przez @jarekm26 i @ SchadE1 albo nie ma albo są droższe niż 300zł. Znalazłem takie:

_DENON PMA-300V_

i

_TECHNICS SA-290_

Oba są od jednego sprzedawcy. Po zdjęciach widać, że zadbane. Technics dodatkowo ma radio. Czy któryś z nich się nadaje? Dodam, że Denon przekroczy mój budżet (więcej niż 300zł z wliczoną przesyłką. Może jednak warto do niego dołożyć?

Kupiłem DENON PMA-480R. Później edytuję posta i zdam relację czy wywaliłem kasę w błoto czy zrobiłem dobry interes.


(przemek7525) #7

Według mnie Denon będzie lepszy z tych zaproponowanych. Mocniejszy, i ma ponad 2x mniejszy pobór prądu. Ale jest bez radia. Denon jest też wg. mnie ładniejszy od Technics'a, ale to już kwestia gustu :wink:.


(Djsola) #8

Altusy do nagłaśniania klubów itp....to jest dopiero bzdura uwierz że oryginalne Altusy na oryginalnych głośnikach Tonsila oczywiście nie żadne tam regenerowane zagrają w 100% lepiej niż te Altony wiem bo testowałem te konfiguracje nie raz i oczywiste jest, że jak w mocnym wzmacniaczu przesadzimy np. z wysokimi tonami to je spalimy (równie dobrze mogą być to basy lub średniaki). Jeszcze gorzej jest ze zbyt słabym wzmakiem lekie przepięcie i już po syczkach lub średniakach, jeśli ktoś się zna to nie ma czegoś takiego jak błędny ruch, da się wyczuć a raczej usłyszeć górną granicę głośnika.


(jarekm26) #9
Altusy do nagłaśniania klubów itp....to jest dopiero bzdura uwierz że oryginalne Altusy na oryginalnych głośnikach Tonsila oczywiście nie żadne tam regenerowane zagrają w 100% lepiej niż te Altony wiem bo testowałem

nie maż pojęcia o czym piszesz, jedyne co testowałeś, to te altusy które kupiłeś wszystko w temacie...


(Djsola) #10

Sprzętem audio zajmuję się na co dzień z racji wykonywania mojego zawodu i dobrze wiem co piszę bo nieraz testowałem te kolumny ,ale każdy ma inny gust. Weź popytaj innych ludzi którzy też się znają na sprzęcie, popatrz na forach lub po prostu weź jeden i drugi zestaw pod swoje specjalistyczne ucho i stestuj wysterowując dobrze barwę tonów na porządnym korektorze, a dostaniesz podobną odpowiedź do mojej co jest lepsze choć to też temat sporny bo każdy ma inny gust.

Autor tematu już i tak wybrał sprzęt i raczej go nie zmieni więc koniec dyskusji. Mam nadzieję, że będzie zadowolony ze swojego configu :slight_smile:

Pozdrawiam.


(Marecek666) #11

Głośniki Alton 80 przed zakupem słyszałem u znajomego na wzmacniaczu Yamaha CR-620 (swoją drogą jest on bardzo zadowolony z tych kolumn). Później te co kupiłem u siebie w domu na wzmacniaczu AIWA (nie pamiętam parametrów) i swoim Technics (35W na wyjściu i 6 OHM). Powiem tylko, że brzmiały bardzo podobnie. Wzmacniacz zamówiłem inny dla 8 OHM i większej mocy. Jak go dostanę to zdam relację.

EDIT: Jak na razie wszystko super gra. Muszę jeszcze pomęczyć się z equalizerem w foobarze i będzie pełen wypas :smiley: