Wzmacniacz do PC i jakie kolumny?


(Mariusz05) #1

Znalazłem u cioci w piwnicy taki sprzęt - to na górze to korektor graficzny FS042, to w środku to tuner stereofoniczny AS642, a to na dole, to radiomagnetofon stereofoniczny MDS 442. KLIK KLIK 2 Mam parę pytań: da się to podłączyć do komputera? Jeśli sie da, to w jaki sposób? Jakie kable do tego są potrzebne? Jakie kolumny do tego da się podłączyć? Dzięki.


(Clubbasse207) #2

o ile dobrze widzę to jest tam AUX więc można by to podpiąć kabelkiem "czincze" mały jack ale... po co ?

z tego co widzę to diora ?

byle wieża będzie grała lepiej niż ten muzealny antyk z przed dziesięcioleci :wink:

masz do tego kolumny ?

p.s. wrzut te foty np na fotosika bo images... muli nie miłosiernie ! no i by było fajnei jak byś mół zrobić wyraźniejsze fotki bo nic nie widać


(Mariusz05) #3

Się robi :slight_smile: Zrobię najlepsze jakie będzie się dało K750i :slight_smile:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7eb ... 58083.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e4f ... 505cc.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a25 ... 93067.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/441 ... aba11.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f00 ... 14138.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f73 ... 99c98.html


(Ramsik) #4

Nie zgodzę sie :slight_smile:

Mam idealnie ten sam wzmacniacz podpięty do komputera... do wzmacniacza podłączone są 2 kolumny po 180 W ( Wzmak 4 kanałony) i graja o wiele lepiej niz "jedna z lepszych wież "

I szczerze mowiąc na maxa glosnosc nie ma co brac... bo boje sie o kolumny :slight_smile:

Pozdrawiam


(Mariusz05) #5

Ramsik, może podzielisz się ze mną jakimiś zdjęciami, jak to powinno byś podłączone. Szczególnie chodzi mi o to jak podpiąć te elementy do siebie, jakim kablem podłączyć do komputera i gdzie się wpina kolumny. :slight_smile:


(Dudik Dred) #6

Witam. Nie podłączysz tego do komputera, bo nie posiadasz wzmacniacza! To są trzy elementy wieży segmentowej SSL 042 lub 040, czyli tuner, magnetofon i equalizer. Wieże te posiadały 4 segmenty. Wzmak powinieneś dostać bez problemu (jak chcesz skompletować całą wieżę), jest to model ws 442, ale nie wiem, czy on ma wejście aux. Po więcej informacji odsyłam na http://unitra.eu.org/node/1331

Generalnie do tego będą najlepiej pasować każde stare tonsile, tj. altusy, mildtony, space'86, altony też. Pamiętaj o tym, że muszą mieć impedancję 8 ohm, bo inaczej spalisz wzmaka.

Kupujesz kabel RCA --> Jack, np. taki http://www.allegro.pl/item392998271_prolink_exclusive_jack_3_5mm_2x_rca_5m.html. Ale najpierw kup wzmacniacz :razz:

Ten antyk bije brzmieniem wszelką plastikową chińszczyznę, jest mniej awaryjny, w razie naprawy dostać łatwo można części zamienne, a nie to co te "wieże" z marketu, które po zepsuciu się od razu idą na śmietnik. Wiem co mówię, miałem "wieżę" Panasronica, po 2 latach padł w nim laser od płyt. W salonie ojciec mój ma wieżę segmentową diory + tonsil space'86 od jakiś 15 lat, i ani jednej usterki! To jest sprzęt, który służy pokoleniom, a nie kilka lat.. Panasonica wywaliłem na kosz, poczułem ulgę, i sam kupiłem sobie diorę + altusy 140 (zmieniam w nich resory, bo po tylu latach grania sparciały), wszystko podłączone do kompa. Naprawdę świetny i solidny sprzęt, i uważam, że to była dobra inwestycja. Jak ostatnio słyszałem dudnienie suba creativa u kumpla, to nie wiem, czy płakać czy się śmiać. I nawet te creativy i logiteche powinno się zabronić polecać, bo dobre 2.0 bije we wszystkich zastosowaniach 5.1 tych firm.