Wzmacniacz GSM - działa?

Witam,

Mieszkam na wsi, ogólnie zasięg w okolicy jest nie najgorszy, gdy jestem poza domem to w zasadzie zadowalający. Niestety w domu muszę przenosić telefon między “punktami” z zasięgiem. Zastanawiałem się co z tym zrobić gdyż jest to uciążliwe (rozmowy prawie zawsze na głośniku). Znalazłem nie dawno oferty na Allegro i stronach firm które oferują “Wzmacniacze GSM”. Byłem już prawie zdecydowany na coś takiego: http://www.allegro.pl/item1021765707_gsm_wzm_theta_gsm_400_at_400_kurier_12pln.html ale znalazłem aukcję w której użytkownik sprzedawał to urządzenie po tym jak podobno rozwalił zasięg w części miasta przez podłączenie tego w domu. Zapukali do niego urzędnicy i musiał ściągnąć (dlatego sprzedawał). Nie poddałem się i znalazłem bliźniaczo wyglądające urządzenie, może troszkę droższe ale z certyfikatem CE (http://wzmacniacze-gsm.info/).

I teraz moje pytanie: Czy takie urządzenia działają? Czy ten certyfikat może mnie zapewnić że nie narobię sobie kłopotów i wyrzucę pieniądze w błoto?

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Powiem tak. Anteny przyczepiane do takiego złącza znajdującego się najczęściej na tylniej klapce (chodzi mi o takie coś) siemens-a50-pic1.jpg

Dziękuję za odpowiedź aczkolwiek odpowiadający chyba nie zapoznał się z moim problemem a tylko z nagłówkiem. Otóż nie chodzi mi o te pseudo “wzmacniacze”-naklejki pod baterię tylko normalne aktywne wzmacniacze antenowe tyle że nie podłączane do telefonu, jak w przykładzie tylko “rozsyłające” sygnał na powierzchnię domu (wystarczyłoby ok. 80 mkw) bez konieczności trzymania telefonu na kablu.

Zawsze najprostsze i zazwyczaj najtańsze rozwiązanie to starter z sieci z której w danym pomieszczeniu będziesz mieć zasięg. Najpierw zastanów się czy zamiast anten i wzmacniaczy to rozwiązanie nie byłoby lepsze.

Jednak jeśli to rozwiązanie zawiedzie, albo nie jest możliwe (np. umowa podpisana na rok / dwa / trzy) polecam mocno ten wzmacniacz który można kupi od tego allegrowicza: http://allegro.pl/show_user.php?search=norpen007

Jak to działa? Montujesz antenę zewnętrzną gdzieś gdzie masz mocny sygnał, urządzenie montujesz tam gdzie nie masz sygnału, albo tam gdzie ci wygodniej (wzmacnia dobrze więc nie musi być pół metra od komórki, wtedy nie miało by to sensu).

Jak sam widzisz rozwiązanie nie jest tanie, ale jest skuteczne, sam go używam - niefortunnie podpisałem umowę z Erą na 3 lata - pech chciał że w moim domu zasięg Ery mam tylko w łazience (i na zewnątrz), ale przecież nie będę trzymał telefonu w łazience…

Z tego co pamiętam dzwoniłem do sprzedawcy pytać się jakie sygnały to wzmacnia: powiedział ze tylko GSM, czyli np. 3G już nie (trochę szkoda, ale przynajmniej mogę w końcu dzwonić), czyli kontakt dobry, z wysyłką też nie miałem żadnych problemów.

Czyli podsumowując: jeśli nie masz u siebie zasięgu spróbuj najpierw czy inni operatorzy coś zdziałają (np. zaproś do siebie do domu kumpla który jest w innej sieci, startery też już nie są drogie) - jeśli nie pomoże kup wzmacniacz (tylko znajdź wcześniej miejsce gdzie mógłby coś złapać żeby to wzmocnić).

PS Odradzam zakup tych naklejek - próbowałem - szmelc w zasadzie nic nie daje.

certyfikat urządzenia nie powoduje że można używać urządzenia. wg przepisów nie można używać wzmacniaczy GSM nie będąc operatorem posiadającym licencje na podane pasmo. znam firmę która montuje takie wzmacniacze GSM w Warszawiesą to urządzenia wzmacniające sygnał gsm mające homologacje i odpowiednie filtry, koszt takich urządzeń jest dosyć wysoki ponieważ ceny zaczynają się od 2000 zł. W razie słabego sygnału internetu warto zastanowić się nad montażem anteny LTE https://www.qnet.com.pl/montaz-lte/ poprawi szybkość i stabilność internetu.