Wzmacniacz od wieży JVC MX90 - nie świeci wyświetlacz i grzeje się

Witam!

Posiadam wieżę segmentową JVC MX90 i jest problem ze wmacniaczem. Dokładniej dwa:

 

  1. Nie świeci się w ogóle wyświetlacz na nim. Ten od DIGITAL PARAMETRIC SEA czy czegoś podobnego. Na nic  nie reaguje.

  2. Wzmacniacz przybrał rolę starej farelki, tzn. grzeje się strasznie… Po kilkudziesięciu minutach obudowa jest rozgrzana, a najgorsze jest to, że nie włącza się wiatrak z tyłu, choć wg. mnie powinien. Sama wieża gra normalnie, jednak wyłączam ją wtedy z wiadomych względów.

 

Jest jeszcze jeden problem, mianowicie taki, że czasami (rzadko) dźwięk robi się taki, jakby słuchało się go przez zepsutego jacka. Tzn, basy harczą, głos jest zniekształcony. Zazwyczaj wtedy pomaga pokręcenie potencjometrem głosności.

 

Co może być problemem? I jeśli ewentualnie koszty przewyższą wartość wzmacniacza, to czy można podpiać tam inny JVC? Pytam, bo wszystkie segmenty się łączą takimi taśmami.

Widzę że na elektrodzie ci nie pomogli ;)… Co do wierzy… po prostu serwis, albo grzeje sie zasilacz,

albo końcówki wzmacniacza, serwis oceni co jest zepsute i oszacuje koszt naprawy…

Przypuszczam, że masz uszkodzoną końcówkę mocy (i / lub) tranzystory sterujące… W starym “DENONIE” miałem podobny problem… Obudowa również była piecykiem(grzała się aż do uszkodzenia)…

Jeśli to koncówka mocy - to koszt może dużo wynosić… zazwyczaj tranzystory mocy to nie są tanie…

Możliwe. Jednak zauważyłem, że nie działa z tyłu wiatrak. Postaram się go rozebrać i zlokalizować co się tak grzeje.

Z tego co wiem, on jest na STK 4141, a to ustrojstwo da się kupić do 50 zł, więc nie jest to tak dużo.

Jednak myślę, że to wentylator powoduje ten problem.

Co do wyświetlacza, to myślę, że problemem będą zimne luty.

 

Świetna teoria i od  nagrzania zimne luty w cudowny sposób znikają (robią  się  ciepłe  :P).

 

Nie kombinuj tylko zanieś wzmacniacz do dobrego  serwisu, bo przy twoim poziomie wiedzy na temat elektroniki narobisz więcej szkody jak pożytku …

Słyszałem, że pod wpływem ciepła, taki lut może zacząć przewodzić, nie interesuję się elektroniką aż tak bardzo :slight_smile: