Wzmacniacz słuchawkowy

Posiadam:

  • przewód światłowodowy
  • dość dobre słuchawki (Sennheiser HD 215)

zastanawia mnie czy jest sens kupować wzmacniacz słuchawkowy? Nie jestem audiofilem, ale jeśli można znacząco w ten sposób poprawić dźwięk w rozsądnych pieniądzach (ok. 300PLN) to jestem w stanie zainwestować.
Zależy mi na niewielkich rozmiarach, schludnym wyglądzie
Nie zależy mi na wsparciu Bloetooth czy NFC (tylko i wyłącznie PC)

Dobrym wyborem będzie np. to…


…a może coś lepszego w podobnym budżecie?

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

Ta karta dźwiękowa posiada wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i do tych słuchawek będzie on wystarczający bo mają impedancję 32 omy.
Obejrzyj ten film, któy pokazuje jak ustawic tę kartę dla słuchawek. ASUS Xonar DG: Setup Tutorial For Headphones - YouTube

…od początku podejrzewałem, że sama karta dźwiękowa dość sprawnie będzie wspierać słuchawki tyle, że jest ale
Po pierwsze - do gniazda wyjścia już mam podłączony zestaw głośników 2 plus 1 (i jego używam jako domyślne źródło dźwięku na co dzień)
Po drugie - jednostka centralna PC znajduje się pod biurkiem i nie za bardzo uśmiecha mi się każdorazowe wysuwanie jej odłączanie głośników, wpinanie słuchawek, wprowadzanie zmian w ustawieniach (umówmy się chęć na słuchanie muzyki zwykle nachodzi mnie przy wieczornym “piwkowaniu” i wtedy tryb MacGyver’a u mnie jest średnio dostępny)
W karcie dźwiękowej mam nieużywane wyjście optyczne i myślałem właśnie o takim wynalazku położonym gdzieś pod monitorem.
Aktualnie podpinam do wyjścia słuchawkowego jednego z głośników systemu dwa plus jeden (ale może dało by się wyciągnąć ze słuchawek więcej?)

W takim przypadku możesz kupić kabel-przedłużacz jack, który będzie leżał w zasięgu ręki na biurku i do niego podłączać słuchawki lub głośniki w zależności od potrzeby. Ja osobiście korzystam z takiego rozwiązania i mogę polecić ten przedłużacz Prolink Exclusive TCV 2450 - przedłużacz mini jack 3,5 mm stereo - Audiopolis.pl

Po prostu zamontuj przełącznik analogowy i wyprowadź przewód do przodu. Niedrogie przetworniki nie grają lepiej niż ten na karcie. A z uwagi na zasilanie 5V z USB, ich końcówki mocy też są jakościowo takie sobie.

…to może poleć coś sensownego. Przedłużacz jack już posiadam.

Takie lub taki albo taki jak dasz przelotkę. Albo taki dźwigienkowy zamontować w obudowie, przylutować gniazdko audio z obudowy, jeden przewód z jackiem i jeden z gniazdem. Wtedy wyjdzie z 10-15zł i będzie schowane w komputerze.