Wzmacniacz sygnału GSM

Cześć,

 

ze względu na nieco górzysty teren oraz zalesienie terenu, zasięg sieci komórkowych w moim rodzinnym domu jest bardzo kiepski. Jeśli sam telefon komórkowy ma słabą antenę, to już w ogóle można zapomnieć o sygnale. Z tego powodu chciałbym zasięgnąć rady na temat wzmacniacza sygnału GSM:

  • czy korzystaliście z czegoś takiego? Czy to się sprawdza? Ceny są dość duże (kilkaset złotych za zestaw), dlatego wolałbym nie kupować w ciemno.
  • Jak z legalnością użycia takiego sprzętu w domu?
  • Czy możecie polecić jakieś firmy?
  • Czy taki sprzęt instaluje się samemu czy lepiej zostawić to firmie?

Od kilku lat wzmacniacze są nielegalne, ale nikt chyba sobie z tego nie robi problemu, takie cuda działają w wielu biurach bywa nawet że po jednym na piętro. Instalacja jest dziecinnie prosta skomplikowane może być zainstalowanie anteny kierunkowej która by celowała w okreslonego BTS i to wszystko. W kwestii wyboru nie mam pojęcia chociaż nad nimi się zastanawiałem bo zasięg przy oknie mam dobry dlatego mobilny net śmiga - ale ściany bardzo grube z rozmowami bywały problemy (orange,plus, t-mobile,play - wszystko jedno jaka sieć wszystko jedno jaki telefon).  Myśle że warto byłoby poszukać firmy w pobliżu i nawet gdybyś u nich nie kupił to przynajmniej popytać sprawdzić jakie modele oferują. Nie wiem czy są to urządzenia uniwersalne czy np. są wersje wyłącznie pod określone pasmo czy to 900, czy 1800(w sumie to antena może być taka sama) czy UMTS 2100 myśle że z tym może być jedyna zagwostka na btssearch.pl musiałbyś sprawdzić lokalizacje. 

 

Jest jeszcze jedna opcja: może to wynikać z konkretnego operatora, wtedy zmienić na takiego który ma nadajnik bliżej lub ma nadajnik na 900MHz bo to lepiej “penetruje” las :slight_smile: Ewentualnie po prostu w telefonie wymusić sieć 2G? Próbowałeś?