Wzmacniacz sygnału WiFi

(szymek_3000) #1

Witam. Kupiłem dzisiaj wzmacniacz sygnału WiFi firmy TP-Link model TL-WN823N. Zainstalowałem sterowniki, zakończyłem instalację. Po jej zakończeniu powinno otworzyć się okienko z menu TP link, gdzie miałem wybrać sobie sieć, z którą chcę się połączyć. Niestety, na Windows 8 i 10 to okienko się nie pojawia. Moje pytanie brzmi więc: w jaki sposób mam się teraz połączyć z internetem wykorzystując to urządzenie? Proszę o pomoc, bo coraz bardziej drażni mnie wyrzucenie 15 Euro w błoto.

(Longhorn2009) #2

Zacznijmy od tego, że urządzenie które kupiłeś to karta sieciowa Wifi, a nie wzmacniasz sygnału. Ten model nie jest udany, ma słaby zasięg (czego można się spodziewać po wersjach mini) i jest problematyczny w konfiguracji.

Pobierz najnowsze sterowniki pod windows 8.1 www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WN823N_V1_140918.zip a poprzednie usuń z poziomu menadżera urządzeń czy panelu sterowania. Najlepiej nowe stery wgraj ręcznie przez menadżer urządzeń http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/1219,Reczna-instalacja-sterownikow.aspx bez żadnych dodatków od Tp-Linka.

(szymek_3000) #3

Czyli mam odinstalować te sterowniki, które zainstalowałem z płyty? Ja mam WINDOWSA 10, nie 8,1 i nie Vistę.

(Longhorn2009) #4

Tak, obecne sterowniki usuń i po restarcie wgraj te. Najlepiej ręcznie przez menadżer urządzeń. Poradnik jest przykładem abyś wiedział jak to zrobić, opcje są takie same dla visty jak i win 10, podobnie sterowniki. Te od 8.1 powinny pasować do 10.

(szymek_3000) #5

Gdy pobiorę te sterowniki, co dalej? Ja to kupiłem w Holandii, więc ciężko było mi się dogadać z konsultantem w sklepie. Jak mam się połączyć z netem z pomocą tego urządzenia?

(Longhorn2009) #6

Już trzeci raz piszę, że usuwasz obecne i instalujesz te ze strony TP-Linka. Możesz zrobić to tradycyjnie przez instalator lub przez menadżer. Po prawidłowym wgraniu sterowników powinieneś mieć koło zegara ikonkę z połączeniami sieci bezprzewodowej, skąd łatwo będziesz się mógł połączyć.

Choć jak mówiłem to problematyczna karta, lepiej było wziąć np. TP-Linka 822N w podobnej cenie.

(szymek_3000) #7

Czyli wystarczy podłączyć urządzenie, zainstalować sterowniki i połączyć się z wybraną siecią? W jaki w ogóle sposób to urządzenie (karta jak napisałeś) może sprawić, że będę miał lepszy zasięg? Gdy podłączyłem to urządzenie i połączyłem się z siecią, nie było żadnej różnicy w porównaniu z brakiem tego urządzenia…

(Longhorn2009) #8

Jeśli chcesz zyskać na zasięgu wifi to na pewno pomyliłeś urządzenia, bo ta karta służy do odbierania internetu. Do poprawy zasięgu są reapeatery.

(szymek_3000) #9

To nie ja się pomyliłem, tylko pracownik MediaMarkt, który angielskiego uczył się z bajek na Cartoon Network źle mi to wytłumaczył. Czyli to jest po prostu zwykła karta, która nieco lepiej odbiera internet, niż standardowa?

(Longhorn2009) #10

To zwykła karta sieciowa WiFi na USB, żaden szczególny model o poprawionym zasięgu. Prędzej leżak magazynowy, bo to kiepska karta jak już wspominałem.

(szymek_3000) #11

Okej. Czyli muszę kupić niejaki reapeator. Są takie urządzenia na USB? Możesz mi jakiś polecić?

(Longhorn2009) #12

Chodzi o tego typu urządzonko http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-10_TL-WA854RE.html Podłączasz go w dowolnym miejscu pomiędzy routerem a sprzętem, którego zasięg wifi chcesz polepszyć.

(szymek_3000) #13

Bardziej chciałbym coś na USB. Widzę, że też są dostępne na rynku.

(Longhorn2009) #14

Wzmacniacza wifi na USB jeszcze nie spotkałem. Podany TP-Link jest banalnie prosty w konfiguracji. Można to wykonać przyciskając tylko przycisk na reapeaterze oraz routerze i urządzenia same się dogadają lub przejść kreator, gdzie wybieramy najpierw kraj, potem skanowany jest eter i wyświetla się lista sieci wifi w okolicy. Wybieramy naszą, której zasięg chcemy powiększyć i podajemy hasło. Po zaakceptowaniu ustawień i odczekaniu 2min na zapisanie ustawień reapeater jest skonfigurowany i poszerza zasięg naszej sieci wifi.

(szymek_3000) #15

Chodzi o to, że ja nie mam dostępu do routera. Mieszkam w hotelu i właśnie z hotelowym internetem jest problem. Przy drzwiach mojego pokoju mam 3 kreski, ale w samym pokoju mam tylko 1 i bardzo często mnie rozłącza (zwłaszcza wtedy, gdy odpalam kilka kart naraz). Problemem też jest koszt takiego urządzenia. Tutaj muszę wydać na to około 20-40 Euro, a ja zostaję tutaj prawdopodobnie tylko na 2 tygodnie jeszcze. Zakup tego byłby nieekonomiczny, dlatego liczyłem na to, że tanio kupię jakąś antenkę na USB, która mi pomoże. Klasycznie jednak nie miałem racji.

(Longhorn2009) #16

A jak odbierasz internet obecnie, przez wbudowaną kartę w laptopie?

(szymek_3000) #17

Tak właśnie robiłem. Teraz podłączyłem sobie tę zewnętrzną kartę (w końcu wyrzuciłem na nią 13 Euro). W sumie nawet nie wiem, czy ona działa. Ale tak, wcześniej łączyłem się przez kartę wbudowaną.

(Longhorn2009) #18

To co możesz zrobić bez wymiany sprzętu to sprawdź na której karcie masz lepszy zasięg i tej używaj, dodatkowo w menadżerze urządzeń na niektórych kartach jest ustawienie agresywność mobilności http://netdiag.pl/artykuly/wifi_config/nic_config.png Ustawiasz wtedy na najwyższy poziom zamiast domyślnego pośredniego. Antenki ani w karcie, którą kupiłeś ani tej wbudowanej w komputer nie wymienisz.

(szymek_3000) #19

Zasięg na obu jest taki sam, chociaż przez chwilę na tej zewnętrznej były 3 kreski. Ja mam takie pytanie… Jeżeli zainstalowałem sterowniki i podpiąłem tę kartę, laptop automatycznie korzysta z tej podpiętej czy mam jakoś wybrać, z której karty ma korzystać?

(Longhorn2009) #20

Najpewniej korzystasz z zewnętrznej, możesz integre wyłączyć w menadżerze urządzeń, wtedy będziesz całkiem pewny.