Wzmacniacz sygnału

Witam.

Mam taki problem że w bloku w którym mieszkam komórki nie mają właściwie zasięgu [ERA]. Na zewnątrz sygnał jest, tylko że ten blok jak jakiś bunkier chyba jest… Tak mi przyszło na myśl, czy jest takie urządzenie, które by łapało sygnał za pomocą antenki np. za oknem, czy na dachu, a następnie kablem jakoś przekazywało go do wewnątrz, żeby móc w mieszkaniu mieć zasięg powyżej 1 kreski. Spotkaliście się gdzieś z czymś takim??

Można chyba kupić jakieś takie naklejki/nalepki co sie nakleja tam gdzie jest antena i jest wiekszy zasieg.

Takie rzeczy to typowy pic na wodę, a najlepszy dowód to jest to ze były dostępne w Telezkaupach.

Do niektórych modeli komórek sa dostępne anteny zewnętrzne.

tak ja w pracy nie mam zaśięgu chyba od zawsze a mam w orange

Brak zasięgu w niektórych budynkach związany jest z materiałem z którego są zbudowane, np. żelbeton całkiem nieźle tłumi sygnał radiowy, jeśli w ścianach są jakieś metalowe pręty (zdaża się) to też wpływa ujemnie na siłę sygnału, uroki starego budownictwa. Bloki dawniej budowane były z wielkiej płyty, a to właśnie jest przyczyną tłumienia sygnału radiowego (GSM) w Twoim przypadku. Tak sądzę.

Pewnie że jest

Klik

(ale czy cię stać :roll: )

Koszt nieduży więc (według mnie) można spróbować :stuck_out_tongue:

Klik

Przytrzaśnij przez okno kawałek cienkiego miedzianego drucika tak żeby wystawał po obu stronach w ten sposób możesz uzyskać jedna kreseczkę zasięgu :stuck_out_tongue:

Zawsze można kupić taką ładowarke do telefonu do samochodu, kiedyś miałem taką i był wzmacniacz sygnałowy który się przyczepiało na podszybie, więc wystarczyłoby zrobić takie coś w pobliżu okna, wywalić antenke za okno, i zawsze w domu kom. na tę ładowarke i może by działało. Kom czasami miał 2 kreski zasięgu a po podłączeniu na tę ładowarkę 5.

Pozdrawiam

Aha, no czyli ważne że moje pytanie rozwiązało się bo urządzenie o ktorym myslalem kosztuje spooro kasy. Pozostaje kombinowanie, popróbuję waszych rad :slight_smile: Dzięki