Wzmiacniacz czy coś innego np. AP

Czesc.
Mam dom jednorodzinny z dwoma pietrami. Na drugim jest glowny router funbox od Orange. Na 1pietro chcialbym kupic jakis wzmacniasz sygnalu wifi. Pytanie do wszystkich co polecacie? Jaki wzmacniacz sygnalu wifi zakupic?
Czy zdecydowac sie na cos innego np. access point?

Polecam wzmacniacz sygnału jak niżej, ma 401 pozytywnych opinii w tym moją…

Router z obsługą CAPsMAN plus kilka CAP ac RBcAPGi-5acD2nD, załatwiają sprawę tanio i skutecznie.

„Wzmacniacze” WiFi to nieszczególnie wydajny sprzęt.
Jeśli masz możliwość doprowadzenia kabla sieciowego na piętro to AP zasilany skrętką będzie o niebo lepszym rozwiązaniem.

1 polubienie

Też myśl. Czyli tak na chłopski rozum z mojego funboxa poprowadzić kabel skrętkę do nowego jakiego bym kupił AP?

Jak kupisz dowolny AP, to będzie druga sieć WIFI, trzeba będzie się będzie łączyć w tym pomieszczeniu do niej. Sam funbox to też nędzny sprzęt.

Jeśli sieć będzie miała takie same SSID a RSSI będzie wyższe to urządzenie kliencie automatycznie przełączy się na bliższy AP.

Nie, będzie się wtedy pięknie zakłócało, a na dodatek druga sieć o tej samej nazwie wcale nie będzie traktowana jako ta sama, tylko kolejna.

Co ma się zakłócać, jeśli dla obu sieci ustawisz odległe i nienachodzące kanały?

Co to niby znaczy? Oczywiście, że będzie to inna sieć, co nie implikuje faktu, że większość urządzeń po wykryciu bliższej sieci ze zgodnym SSID przełączy się właśnie na nią.
Na liście sieci bezprzewodowych w systemie też będzie widać „jedną sieć”

Wystarczy, że staniesz pomiędzy i będzie głupiało. Po co nadawać taką samą nazwę, skoro to i tak będzie inna sieć, i potem zmiana hasła w jednej lub czegoś innego, to będzie kłopot, bo nie wiadomo która, jest która. Na dodatek jak urządzenia będą w nieco innym standardzie, albo będzie inne zabezpieczenie, to może pojawiać się problem z logowaniem. Samo przełączanie wcale nie będzie działało tak ładnie, w większości urządzeń mimo tego, że nowa sieć będzie mocniejsza i tak będzie trzymało starą, jeśli nie straci zasięgu.