Wzmocnienie/Przekazanie sygnału Wi-Fi


(MvC) #1

Witam.

Chciałbym połączyć się z modemem Orange FunBox, znajdującym się 2 pokoje dalej. Niestety, ostatnio w moim Lenovo Y50-70 z Win10 i kartą sieciową Realtek RTL8723BE nagle coś się stało z Wi-Fi, mianowicie wyłapuje sieci tylko w zasięgu 3-4m (sprawdzałem telefonem z hotspotem).
Przeinstalowałem wszystkie możliwe sterowniki (i ze strony producenta laptopa i karty), zgaduję zatem, że pewnie karta dogorywa więc nic z tym się nie zrobi (czy się mylę, da się ją wymienić?).

Co proponujecie w tej sytuacji? Kupić router “przekaźnikowy”, który postawię przy laptopie czy modem USB? Czy może jeszcze jakaś inna metoda o której nie wiem? Co jest najkorzystniejsze? Zależy mi na jak najmniejszym pingu, ponieważ laptopa używam do gier, typu CS GO.

Prosiłbym o propozycje, jakiego dokładnie sprzętu szukać, ponieważ nie wiem jakie funkcje takie urządzenie musi posiadać aby zadziałało. Ewentualne poradniki odnośnie konfiguracji takiej sieci też będa mile widziane.
Z góry dziękuję za propozycje.


(bbbb1) #2

Jest coś takiego i nazywa się “repeater”. Jest to coś w rodzaju przedłużacza bezprzewodowego. Wrzuć sobie w dowolną wyszukiwarkę i poczytaj na ten temat. Może właśnie takiego urządzenia potrzebujesz.