Wzmocnienie sygnału routera ASUS RT-N12E

Cześć,

 

posaidam router ASUS RT-N12E. W mieszkaniu mamy jednak bardzo grube ściany. Dodatkowo router, ze względu na kabel ethernetowy, jest umiejscowiony w niezbyt dobrym miejscu (sygnał, aby dotrzeć do mojego pokoju musi pokonać najpierw jedną grubą ścianę, potem kuchnię i następnie kolejną grubą ścianę…). Chciałbym się was spytać czym najlepiej wzmocnić sygnał? Myślałem o tym aby w kuchni coś dodatkowego postawić. Przeczytałem też test wzmacniaczy. Co o nim sądzicie? Który z tych wzmacniaczy będzie najlepszym wyborem? Osobiście myślałem o Access Point TP-LINK TL-WA830RE. Czy myślicie, że sprawdzi się jako repeater? Czy może w ogóle kupić lepiej drugi router, który będzie miał funkcję repeatera?

 

Dzięki wielkie z góry za pomoc. 

 

Dodam jeszcze, że najbardziej zależy mi na tym, aby zwiększyć szybkość transmisji danych (głównie do gier online).

Zainteresuj się POWERLINE

Coś takiego http://www.dobreprogramy.pl/FRITZ-Powerline-500E-gdzie-WiFi-nie-moze-tam-PLC-wysle,Lab,49498.html

Oczywiście nie ten model, bo to nie artykuł tylko reklama. Pełno jest tego dobrych i znanych firm w sklepach. Jesli pasuje internet w ten sposób przesyłany to kup nowy model z prędkością 500 Mb/s lub wiekszą. Testy, opinie oraz modele i ceny, napewno znajdziesz po wpisaniu w google słowa POWERLINE

Tylko, że fundusz to tak do 150 zł… Czy w tej cenie znajdzie się coś sensownego?

Raczej nie… 

Naprawdę za 150 zł nic się nie da kupić? To ile w takim razie trzeba wydać? 300 zł? Dlaczego ten mój tp - link jest słabą opcją?

Myślałem, że ten tp-link będzie ok. 300 Mbps powinno wystarczyć - tyle samo ma router więc nie ma sensu kupować czegoś szybszego…

Też miałem problem z sygnałem wifi i 3 ścianami. Stosowałem dwa routery netgear WNDR3700 połączone ze sobą mostem bezprzewodowym i było tragicznie mimo iż wgrałem do nich alternatywne oprogramowanie… Kupiłem powerline za 500 zł też netgeara i było też niedobrze, ale sporo lepiej niz na moście bezprzewodowym. Jednak ja mam starą komunistyczną sieć 230V czyli beznadziejne przewody aluminiowe dodatkowo bez uziemnienia. Jeśli bym miał porządne kable miedziane i 3 przewód uziemniający napewno było by lepiej.

Kupiłem dwa routery netgear r7000 i na nich jest zrobiony most bezprzewodowy. Dopiero teraz działa, wszystko jak trzeba i transfery są ogromne.

Może i twój pomysł ze wzmacniaczami jest dobry. Musiałby sie ktoś wypowiedzieć kto je stosowal.

Najtaniej i najlepiej to zastosować po prostu kabel sieciowy LAN RJ45.

Nie no tyle kasy na pewno nie wydam na router. A co sądzicie o dokupieniu dodatkowych anten, np:

 

http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-4765_TL-ANT2405C.html

http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-4765_TL-ANT2408C.html

Pociągnij kabel do siebie, postaw jakieś ap i spokój.

Wifi to nie remedium na wszystko

Bezprzewodowe mosty robi się w oparciu o widoczność, siłę sygnału i czystą strefę a nie przez ściany i szum z eteru.

U Ciebie najlepiej puścić kabel i do niego podłączyć ap lub po prostu zmienić położenie rutera.

Za protezy typu powerline w cenie tak niskiej nikt tu nie będzie odpowiadał. :slight_smile:

Ps

Anteny nic Ci nie dadzą przy tej ilości ścian.

Nie ma jak pociągnąć kabla. Już dawno bym to zrobił, ale to wymagałoby remontu całego domu…

Może uda się chociaż do kuchni. Pytanie tylko czym przykleić taki kabel do podłgi czy ściany nad drzwiami?? 

Jak masz na podłodze panele, to czasem w listwach przypodłogowych jest taki tunel, w którym spokojnie możesz nawet 2 skrętki zmieścić. Otwory między pokojami możesz wywiercić przy podłodze za listwami. 

Nie ma mowy o żadnym wierceniu, to nie moje mieszkanie. Czy da się ten kabel czymś przykleić? Najlepiej tak, aby dało się też odkleić, więc kropelka nie wchodzi chyba w grę…

Po prostu wynajmuję mieszkanie i nie mogę za bardzo go zniszczyć.

W jakimś obipodobnym sklepie kup pistolet do klejenia na gorąco i klej termokurczliwy. Tym nie zniszczysz mieszkania ani izolacji kabla UTP. Ale na pewno co jakiś czas będziesz musiał poprawić klejenie. Koszt ok. 25 zł.

Ok postawiłem na kabel. Czy coś takiego będzie ok:

http://allegro.pl/kabel-lan-sieciowy-ethernet-rj45-cat5e-utp-20m-i5615120102.html

da się to podłączyć z jednej strony do modemu a z drugiej do routera?

Czy tak długi kabel nie spowoduje opóźnienia w przesyłaniu danych? 

Nie ma mowy kabel jest na wszystko dobry.

To super. Czy ten który podałem będzie ok? Czy są może jakieś lepsze jakościowo? Czy wejściówki są ok i będą pasować do modemu i routera?

Poświeć torchę na kabel nie są aż takie drogie. Ja osobiscie z 50PLN bym przeznaczył.

U siebie zrobiłem całość na kablu cat6

Ale nie wiadomo czy ma zaciskarke.

Zaciskarka majątku nie kosztuje…